NajRecept.sk Dezerty Múčniky Katarína rezy - orechový sen
Katarína rezy - orechový sen
Recept Katarína rezy - orechový sen
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Triniti Triniti    ·   12.4.2023

Katarína rezy - orechový sen

Síce Katarína už sviatok mala, ale predsa. Nestíhala som recept napísať skôr ako teraz, preto vám recept prinášam až dnes. Fantastické rezy, ktoré sú spojené s dňom Kataríny. Vynikajúci žĺtkový krém a orieškové cestá, na vrchu čokoládová poleva.

Suroviny

Cesto 1:

8 ks
žĺtky
7 lyžíc
mleté vlašské orechy
7 lyžíc
kr. cukor
7 lyžíc
polohrubá múka
1 bal.
prášok do pečiva
8 ks
bielky

Cesto 2:

5 ks
bielky
100 g
nahrubo nasekané orechy
50 g
hrozienka
4 lyžíce
olej
150 g
kr. cukor
4 lyžíce
polohrubá múka
1 bal.
prášok do pečiva

Krem:

5 ks
žĺtky
250 g
práškový cukor
250 g
maslo
1 ks
pomaranč - šťava

Ďalej:

čokoládová poleva
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Žĺtky s cukrom vyšľaháme do peny, postupne primiešame orechy, múku, prášok do pečiva a na záver ušľahaný sneh z bielkov. Cesto vylejeme na plech, ktorý sme vyložili papierom na pečenie a pečieme vo vopred vyhriatej rúre pri teplote 180 stupňov cca 25 minút. Po upečení necháme vychladnúť a potom pozdĺžne prekrojíme.
  2. Pripravíme si aj druhé cesto. Bielky vyšľaháme s cukrom do tuhej peny, pridáme olej, hrozienka, orechy a múku zmiešanú s práškom do pečiva. Upečieme aj pri teplote 180 stupňov. Pečieme asi 20 minút, ale sledujeme, každá rúra pečie inak. Upečené cesto necháme vychladnúť.
  3. Vo vodnom kúpeli vyšľaháme žĺtky s cukrom do peny. Keď máme hustú penu, odstavíme, necháme mierne vychladnúť. Maslo v miske vyšľaháme spolu s práškovým cukrom a pomarančovou šťavou do peny, postupne pridáme žĺtkovú penu a spojíme.
  4. Môžeme vrstviť. Na prvé orechové cesto navrstvíme polovicu krému, položíme cesto s nasekanými orieškami a hrozienkami, znova navrstvíme krém, položíme druhé prekrojené cesto a takto poskladaný koláč zaťažíme do druhého dňa.
  5. Na druhý deň som ešte vrch poliala čokoládovou polevou.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár