NajRecept.sk Dezerty Koláče Fenomenálny zákusok snehová kráľovná
Fenomenálny zákusok snehová kráľovná
Recept Fenomenálny zákusok snehová kráľovná
Jaja79    ·   24.9.2020

Fenomenálny zákusok snehová kráľovná

Vynikajúci rezy plné vanilkového a čokoládového krému + na vrchu vynikajúca šľahačka. Ja som použila väčší plech, tak mi oproti originálnemu receptu vyšli oveľa nižšia rezy. Chuťovo však boli nenormálne (dobré), takže som ich určite doma nerobila naposledy. Zákusok je hotový veľmi rýchlo, akurát to tuhnutie je dosť náročné, pretože sa vám zbiehajú slinky už počas pečenia. Autor: Jaja

Suroviny

Cesto:

5 ks
bielok
5 lyžíc
kryštálový cukor
3 lyžice
olej
4 lyžice
hladká múka
1/2 bal.
prášok do pečiva

Krém:

5 ks
žĺtok
150 g
práškový cukor
3 bal.
vanilkový cukor
4 lyžice
kukuričný škrob
500 ml
mlieko
250 g
maslo
100 g
horká čokoláda

Ďalej budeme potrebovať:

200 g
sušienky
400 ml
smotana na šľahanie
na poliatie sušienok
mlieko
na posypanie
kokos
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Bielka vyšľaháme do peny, postupne vyšľaháme cukor, olej a nakoniec pomocou varešky primiešame múku zmiešanú s práškom do pečiva. Hmotu navrstvíme na tukom vymastený a múkou vysypaný plech na pečenie o veľkosti 21 x 36 cm a dáme piecť do vopred vyhriatej rúry. Pečieme pri teplote 175 stupňov cca 15 minút. Upečený korpus vyberieme a rovnomerne potrieme 2 lyžicami mlieka (ja to robím tak, že mlieko dám do pohára a maslovačkou potieram).
  2. Žĺtky, kukuričný škrob, cukor a 2 lyžice teplého mlieka dôkladne vymiešame. Zvyšné mlieko dáme na oheň, pridáme vymiešanú žĺtkovú hmotu a uvaríme hustý puding, ktorý odstavíme a necháme mierne vychladnúť. Do mierne vychladnutého pudingu pridáme na kocky nakrájané maslo a miešaním ho rozpustíme. Hmotu rozdelíme na polovicu a do jednej pridáme na kocky nalámanú horkú čokoládu.
  3. Smotanu na šľahanie vyšľaháme do tuhej šľahačky a môžeme vrstviť.
  4. Na korpus navrstvíme čokoládový krém, poukladáme sušienky, ktoré namočíme do mlieka. Na sušienky navrstvíme žĺtkový krém, ktorý pekne uhladíme a navrstvíme ušľahanú šľahačku. Vrch ozdobíme kokosom a celý zákusok odložíme do chladničky najlepšie na celú noc.
  5. Krájame ostrým nožom a podávame.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár