Vianočný indiáni - nepečené vianočné cukrovinky

Recept Vianočný indiáni - nepečené vianočné cukrovinky
FOTKA OD VÁS
Recept Vianočný indiáni - nepečené vianočné cukrovinky
Vyskúšal/a si recept?
Nahraj fotku a pochváľ sa
PRIDAŤ FOTKU

Ďalší luxusný vianočný recept, ktorý určite neprehliadnite. Jeden z tých mojich obľúbených a keď si tak prezerám svoju zbierku vianočných receptov, tak už ma ženie do kuchyne znovu niečo vyskúšať. Už som skúšala štedrák, určite vám nahodím recept, aby ste sa inšpirovali, teraz som skúšala tento - vianočných indiánov a bol fantastický. Mala som aj iné recepty na tieto vianočné postavičky, ale tento je oveľa lepší. Menej cukru a predsa sladké. Autor: Lacusin

FOTKA OD VÁS
Recept Vianočný indiáni - nepečené vianočné cukrovinky
Čas prípravy:

SUROVINY

6 ksbielok
200 gkrupicový cukor
1 ksVitacit
1 bal.detské piškóty
čokoládová poleva

POSTUP PRÍPRAVY

TLAČULOŽIŤ
  1. Bielky s cukrom a Vitacitom vyšľaháme vo vodnom kúpeli do peny. Trvá to asi 20 minút, buďte trpezliví, je to naozaj veľmi dôležité. Musíte však dávať pozor, aby teplota vo vodnom kúpeli nebola príliš vysoká, aby sa vám bielky neuvarili. Odporúčam mierny až nízky oheň.
  2. Pripravíme si piškóty, poukladáme ich na rovnú plochu. Vyšľahaný sneh s Vitacitom preložíme do cukrárskeho vrecka a vrstvíme na piškóty tak, aby sme vytvorili pekných indiánov.
  3. Necháme stuhnúť a potom ich namáčame do čokoládovej polevy. Čím viac stuhnutý sneh je, tým rýchlejšie zatuhne aj čokoládová poleva. Necháme ešte úplne stuhnúť a môžeme podávať.
PODEĽTE SA O RECEPT S OSTATNÝMI
INŠPIRÁCIA NA KAŽDÝ DEŇ
KOMENTÁRE K RECEPTU
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť