NajRecept.sk Zdravé recepty Studený, ale zázračný zázvorový elixír
Studený, ale zázračný zázvorový elixír
Recept Studený, ale zázračný zázvorový elixír
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   25.10.2020

Studený, ale zázračný zázvorový elixír

Každý z nás pozná horúci zázvorový nápoj, ktorý nám pomáha chrániť naše telo pred rôznymi chorobami. Nie každý má rád horúce nápoje, preto existuje aj studený zázvorový elixír, ktorý má rovnaké účinky, ako ten horúci.

Suroviny
zázvor
med
citrón
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Nič nepomáha viac počas studených jesenných či zimných dní chrániť naše telo pred chorobami, ako zázvor. Príprava elixíru na choroby trvá len niekoľko minút a suroviny na prípravu už zoženiete v každom obchode.
  2. Na prípravu budete potrebovať 1 citrón, 1 koreň zázvoru (veľkosť závisí na vašej chuti) a med.
  3. Pomocou kuchynského mixéra rozmixujeme celý citrón aj s citrónovou kôrou, očistený koreň zázvoru a med do jednotnej hmoty / pasty. Do pasty, ktorá sa zalieva horúcou vodou sa pridáva aj cesnak, ale neodporúča sa pridávať do pasty, ktorá sa zalieva studenou vodou.
  4. Ak máte radi chuť cesnaku, môžete ho pridať do mixéra spolu s ostatnými surovinami, ale nezabudnite, že zalievať túto pastu treba vriacou vodou, nápoj necháte vychladnúť a až potom pijete po dúškoch.
  5. Jednu až tri lyžičky zázvorovej pasty zalejeme studenou vodou, necháme 20 minút lúhovať a precedíme cez jemné sitko. Pastu skladujeme v chladničke.

Zdroj: Vk

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár