NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Orechové pečivo Orechové nepečené trubičky
Orechové nepečené trubičky
Recept Orechové nepečené trubičky
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Karambola Karambola    ·   4.10.2020

Orechové nepečené trubičky

Čas sviatkov už vidím na každom kroku a ani ja som neodolala "upiecť" niečo nové, čo som doteraz ešte ani raz nerobila. Trochu som sa bála, či je budem vedieť oddeliť cesto od formičky, ale išlo to bez problémov. Plnila som len šľahačkou, známa mi odporučila plniť salkovým krémom, tak nabudúce určite skúsim aj s ním. Autor: Karambola

Suroviny

Základ:

75 g
mleté vlašské orechy
75 g
práškový cukor
75 g
podrvené detské okrúhle piškóty
1 ks
vajce
1 lyžica
kakao
na zdobenie
čokoláda (i biela, i tmavá)

Krém:

200 ml
smotana na šľahanie
1 bal.
stužovač
2 lyžice
práškový cukor
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Pretože som ich robila prvýkrát, suroviny sú uvedené v polovičnej dávke, ako bolo v origináli. Vyšlo mi cca 20 trubičiek, ale záleží na tom, aké veľké máte trubičky, aké dlhé ich budete robiť a, samozrejme, aj ako vyvaľkáte cesto.
  2. Orechy, práškový cukor a podrvené detské okrúhle piškóty zmiešame v miske, pridáme vajíčko, kakao a všetko spolu rukou zmiešame. Vytvoríme guličku, ktorú vložíme medzi potravinársku fóliu a rozvaľkáme na plát hrubý cca 0,5 cm.
  3. Priložíme trubičku, zmeriame si kúsok cesta, ktorý budeme natáčať a nakrájame.
  4. Každú trubičku postavíme a necháme celú noc sušiť pri izbovej teplote. Ja som trubičky robila večer, takže ráno som máčala v čokoláde a plnila krémom (smotanu som vyšľahala s cukrom a stužovačom do tuhej šľahačky).
  5. Nezabudnite najskôr obaliť v čokoláde, počkať, kým čokoláda stuhne a až potom plniť. Skladujeme v chladničke alebo v komore, kde je chladno.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár