Mamičkine vanilkové rožteky

Recept Mamičkine vanilkové rožteky
FOTKA OD VÁS
Vyskúšal/a si recept?
Nahraj fotku a pochváľ sa
PRIDAŤ FOTKU

Vynikajúce krehké vianočné pečivo. Každý má ten svoj overený recept na vanilkové rožteky, ktorý pečie každé Vianoce a málokto zvykne staviť na nový recept, ktorý nemá vyskúšaný. Ja som tiež verná našej domácej klasike, ktorú ma naučila moja mamka. Vanilkové rožteky nesmú byť bez mletých vlašských orieškov a pridávam aj žĺtky. V niektorých receptoch žĺtky vynechávajú, ale mne sa zdajú oveľa krehkejšie a chutnejšie, ak žĺtka pridáte. Určite vyskúšajte môj overený recept na toto vianočné pečivo, ktoré sa u nás doma dedí z generácie na generáciu. Autor: SamanthaClara

FOTKA OD VÁS
Čas prípravy:
Čas varenia:

SUROVINY

Suroviny na cesto:

300 gpolohrubá múka
210 gtuk (Hera / maslo)
105 gmleté vlašské orechy
120 gpráškový cukor
2 ksžĺtok
1 bal.vanilkový cukor
2 špičky nožaprášok do pečiva

POSTUP PRÍPRAVY

TLAČULOŽIŤ
  1. Zmiešame najprv sypké suroviny v mise, dobre premiešame, aby zmes bola homogénna.
  2. Potom na doske pridávame plátky masla, spracovávame nožom aj so žĺtkami. Nakoniec spracujeme rukami v hladké cesto, zabalíme do potravinovej fólie a uložíme cez noc do chladničky.
  3. Na doske tvarujeme šišky, ktoré krájame na menšie valčeky, rukou tvarujeme do rožtekov, ľahko ohneme a preložíme na plech s papierom na pečenie. Rožteky neohýbame príliš, aby sa po upečení nelámali. Dobre upečený rožtek je len zlatistý po okraji, kontrolujeme a nenecháme pripáliť.
  4. Pečieme na 150 stupňov asi 8-10 minút. Každá rúra pečie inak, od pečenia rozhodne neodchádzame, inak môžeme prísť k čiernym rožtekom! Dobrú chuť!

Zdroj: Kreativnikuchyne

PODEĽTE SA O RECEPT S OSTATNÝMI
INŠPIRÁCIA NA KAŽDÝ DEŇ
KOMENTÁRE K RECEPTU
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť