NajRecept.sk Dezerty Múčniky Jogurtový krémeš s piškótami
Jogurtový krémeš s piškótami
Recept Jogurtový krémeš s piškótami
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
cleopatra    ·   3.6.2021

Jogurtový krémeš s piškótami

Klasický krémeš vylepšený o detské okrúhle piškóty. Z plechu zmizne za pár minút, za to vám ručím. Autor: cleopatra Veľmi osviežujúci krémeš vhodný na tieto horúce dni. Ja som použila malý plech, takže na veľký treba suroviny prispôsobiť.

Suroviny

Cesto:

200 g
lístkové cesto

Plnka 1:

500 ml
mlieko
2 bal.
Zlatý klas
4 lyžice
cukor
150 ml
biely jogurt

Plnka 2:

250 ml
smotana na šľahanie
250 ml
biely jogurt smotanový
1 bal.
želatínový stužovač Dr.Oetker
podľa chuti
cukor

Okrem toho:

podľa potreby
okrúhle piškóty
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Veľmi osviežujúci krémeš vhodný na tieto horúce dni. Ja som použila malý plech, takže na veľký treba suroviny prispôsobiť. Najprv upečieme lístkové cesto, ja som použila polovicu z jedného balenia.
  2. Na prípravu prvej náplne uvaríme v mlieku 2 vanilkové pudingové prášky a 4 lyžice cukru, prípadne podľa chuti osladíme. Po uvarení necháme trochu odstáť a ešte do horúceho vmiešame jogurt. Nalejeme na upečené cesto a hneď môžeme ukladať piškóty.
  3. Necháme vychladnúť. Na druhú plnku vymiešame jogurt s cukrom podľa chuti, vyšľaháme šľahačku do tuha. Želatínový stužovač za studena pripravíme podľa návodu, ja používam Dr.Oetker, ešte nikdy ma nesklamal. Do vyšľahanej smotany vmiešame jogurt a stužovač, pracujeme rýchlo, pretože tuhne. Ozdobíme podľa fantázie strúhanou čokoládou, grankom.... Ja som dala čokoládovou ryžu, necháme stuhnúť a papáme:-)
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár