NajRecept.sk Dezerty Nepečené dezerty Bounty poháre s Oreo sušienkami - nepečená sladká dobrota aj pre náročných maškrtníkov
Bounty poháre s Oreo sušienkami - nepečená sladká dobrota aj pre náročných maškrtníkov
Recept Bounty poháre s Oreo sušienkami - nepečená sladká dobrota aj pre náročných maškrtníkov
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Petra H Petra H    ·   22.6.2021

Bounty poháre s Oreo sušienkami - nepečená sladká dobrota aj pre náročných maškrtníkov

Klasické pudingové poháre s piškótami a ovocím nás už doma omrzeli. Chceli sme niečo veľmi dobré a sladké. Požiadavka znela jasne: niečo kokosové, s čokoládou, aby to chrumkalo a hlavne, aby to bolo do pol hodiny. Vybrala som pudingové prášky, čokoládu, šľahačku a sušienky. Z tohto nápadu vznikli vynikajúce pudingové poháre :) Autor: Petra

30 min
Čas prípravy
25 min
Čas varenia
Suroviny
1 bal.
sušienky Oreo
1 bal.
vanilkový puding
600 ml
mlieko
100 g
mliečna čokoláda
1 bal.
kokosový puding
600 ml
mlieko
2 lyžice
cukor
2 lyžice
strúhaný kokos
100 g
čokoláda na varenie
100 ml
smotana na šľahanie
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Sušienky rozdrvíme a polovicu nanesieme na dno pohárov.
  2. 1 vanilkový puding, 600 ml mlieka, 100 g mliečnej čokolády - z vanilkového pudingu a mlieka uvaríme puding, odstavíme a za stáleho miešania v ňom necháme rozpustiť mliečnu čokoládu. Ihneď nalejeme na sušienky do pohárov a nanesieme zvyšok sušienok.
  3. 1 kokosový puding, 600 ml mlieka, 2 lyžice cukru, 2 lyžice strúhaného kokosu - z kokosového pudingu, mlieka a cukru uvaríme puding, odstavíme a primiešame strúhaný kokos. Nalejeme na druhú vrstvu sušienok a necháme asi hodinu vychladnúť.
  4. 100 g čokolády na varenie, 100 ml smotany na šľahanie 33% - čokoládu nalámeme do misky. Smotanu necháme zohriať a nalejeme ju na čokoládu. Miešame, kým sa čokoláda nerozpustí. Do každého pohára nanesieme vrstvu tejto polevy, dáme do chladničky a necháme opäť vychladnúť.
  5. Poháre môžeme nechať len tak, ja som ešte dozdobila vyšľahanou šľahačkou a Oreo sušienkami. Z tejto dávky som mala 6 väčších pohárov.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár