NajRecept.sk Sladké jedlá Buchty Vynikajúce dvojfarebné buchty na pare podľa môjho receptu - klasika trochu inak
Vynikajúce dvojfarebné buchty na pare podľa môjho receptu - klasika trochu inak
Vynikajúce dvojfarebné buchty na pare podľa môjho receptu - klasika trochu inak
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Renata Hriblanova Renata Hriblanova    ·   20.2.2024

Vynikajúce dvojfarebné buchty na pare podľa môjho receptu - klasika trochu inak

Moja vnučka si želala k obedu parené buchty. Klasika nás už omrzela, preto som pripravila tieto netradičné parené buchty. Sú dvojfarebné, lebo do jedného cesta som pridala kakao na ofarbenie. Vyšli skvelo. Autor: Renata H.

95 min
Čas prípravy
30 min
Čas varenia
Suroviny
550 g
polohrubá múka
1 kocka
droždie
400 ml
mlieko
2 lyžice
kakao
podľa chuti
cukor
podľa chuti
maslo
podľa chuti
čokoláda
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Pripravíme si 2 misky. 
  2. Do jednej misky dáme 400 g múky, pridáme kvások, ktorý sme pripravili tak, že 2/3 kocky droždia sme dali do pohára s lyžicou cukru a trochou mlieka. Do bieleho cesta použijeme cca 240 ml (sledujeme konzistenciu cesta, cesto by nemalo byť riedke, ale ani prílišh husté).
  3. Do druhej misky dáme 150 g múky, kakao a 1 veľkú lyžicu kryštálového cukru, kvások, ktorý sme pripravili z trochy mlieka, lyžice cukru a 1/3 kocky droždia. Do kakaového cesta použijeme cca 160 ml (sledujeme konzistenciu cesta, cesto by nemalo byť riedke, ale ani prílišh husté).
  4. Cestá necháme kysnúť cca 1 hodinu. Biele cesto dáme na pracovnú dosku, do neho vložíme kakaové cesta a ešte dobre ručne vymiesime. Prekladáme z jednej strany na druhú, aby vzniklo dvojfarebné cesto.
  5. Z cesta odoberáme menšie kúsky, ktoré naplníme podľa chuti. Ja som plnila nutelou. Zatvoríme a ja som ich dala do steamera na 30 minút. Potom som horúce vyklopila do misky posypanej cukrom a dávala na tanier. Poliala som roztopeným maslom, posypala cukrom, čokoládou.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár