NajRecept.sk Dezerty Najlepšie dezerty Cheesecake Tvarohový cheesecake v odľahčenej verzii bez múky a cukru. Príprava mi trvala 10 minút a zjedol sa ešte rýchlejšie.
Tvarohový cheesecake v odľahčenej verzii bez múky a cukru. Príprava mi trvala 10 minút a zjedol sa ešte rýchlejšie.
Recept Tvarohový cheesecake v odľahčenej verzii bez múky a cukru. Príprava mi trvala 10 minút a zjedol sa ešte rýchlejšie.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Karambola Karambola    ·   6.1.2024

Tvarohový cheesecake v odľahčenej verzii bez múky a cukru. Príprava mi trvala 10 minút a zjedol sa ešte rýchlejšie.

Tento recept na tvarohový cheesecake v ľahšej verzii je ideálny pre všetkých, ktorí hľadajú zdravšiu alternatívu tradičného dezertu. Bez použitia múky a cukru ponúka tento cheesecake lahodný chuťový zážitok, pričom si zachováva klasickú krémovú textúru. Hlavnými ingredienciami sú kvalitný tvaroh a prírodné sladidlá, vďaka čomu je tento cheesecake bohatý na bielkoviny a má nižší glykemický index. Recept je jednoduchý na prípravu a je ideálny pre tých, ktorí sa snažia jesť zdravo, ale nechcú sa vzdať sladkých pochúťok. Cheesecake je možné doplniť čerstvým ovocím alebo ovocnou omáčkou na dokonalý chuťový zážitok.

10 min
Čas prípravy
Suroviny
1 bal.
bezlepkové sušienky
30 g
maslo
1 lyžica
kokosový olej
250 g
mascarpone
250 g
jemný tvaroh
podľa chuti
med alebo sladidlo
250 g
maliny
1/2 bal.
želatína v prášku
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Rozmixujeme sušienky tyčovým mixérom na prášok, primiešame rozpustené maslo a kokosový olej. Pridanie oleja zaisťuje, že základ spoľahlivo stuhne.
  2. Pripravila som si najmenšiu guľatú formu na pečenie, ktorú som doma mala - s priemerom 15 cm a dno formy som vyložila papierom na pečenie. Potom som do formy vložila rozmixovanú sušienkovú hmotu, ktorú som lyžicou uhladila. Následne som na ňu naniesla vrstvu rozotreného mascarpone zmiešaného s tvarohom. Osladila som to sladidlom, ale je možné použiť aj med alebo cukor podľa chuti. Bolo dôležité použiť kvalitné mascarpone, ktoré je tuhé a nie jeho mäkké náhrady, ktoré sú v tégliku príliš tekuté. Kvalitné mascarpone je husté a ťažko sa vyberá lyžicou z obalu.
  3. Na uhladenú vrstvu mascarpone som položila malinovú hmotu. Maliny som najprv rozmixovala tyčovým mixérom na dreň, do ktorej som pridala polovicu želatíny a potom ju jemne ohriala v mikrovlnnej rúre. Túto malinovú hmotu som potom naliala na vrstvu mascarpone a celý dezert som umiestnila do chladničky, aby stuhol.
  4. Príprava tejto torty mi zabrala približne 10 minút, rozhodne nie dlhšie. Jedná sa o veľmi jednoduchý recept a cheesecake sa zvyčajne zje ešte rýchlejšie, než sa pripraví.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár