NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Recept na ischelské tortičky
Recept na ischelské tortičky
Recept na ischelské tortičky
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   29.3.2024

Recept na ischelské tortičky

Vyskúšajte recept na Ischelské tortičky - jednoduché, ale veľmi dobré. Povediem vás, ako urobiť cesto, náplň a ako to všetko pekne ozdobiť. Prekvapte svojich blízkych touto sladkou maškrtou, ktorá je hneď hotová.

25 min
Čas prípravy
15 min
Čas varenia
Suroviny

Budeme potrebovať:

200 g
maslo
300 g
hladká múka
100 g
práškový cukor
2 ks
žĺtok
4 lyžice
kakao

Plnka:

500 ml
smotana na šľahanie
200 g
horká čokoláda
1 lyžica
olej
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Najskôr si vyšľaháme maslo s cukrom, až to bude pekne nadýchané do peny a potom vmiešame žĺtky. Len chvíľu to šľaháme. Potom do toho postupne pridáme múku, čo sme zmiešali s kakaom a zamiešame, až máme hladké cesto. To dáme na pol hodiny oddýchnuť do chladničky.
  2. Odležané cesto rozvaľkáme na tenší plát a vykrájame kolieska s priemerom 3-5 cm. Ukladáme ich na papierom vyložený plech na pečenie a pečieme pri teplote 180 stupňov cca 15 minút.
  3. Po upečení necháme kolieska vychladnúť na rovnom povrchu.
  4. Najprv zahrejeme šľahačku, pridáme do nej 150 g čokolády a rozpustíme ju miešaním. Po ochladení zmes vyšľaháme mixérom, prenesieme do cukrárskeho vrecka a vyplníme ním jedno koliesko. Na to priložíme druhé koliesko, ktoré sme ponorili do zmesi rozpustenej čokolády s lyžicou oleja. Tortičky dozdobíme trochou krému na vrchu a necháme stuhnúť.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár