NajRecept.sk Sviatočné pečenie Narodeniny Jednohubky Pizza jednohubky z lístkového cesta. Ideálne na párty alebo oslavy ako náhrada za klasické pohostenie.
Pizza jednohubky z lístkového cesta. Ideálne na párty alebo oslavy ako náhrada za klasické pohostenie.
Recept Pizza jednohubky z lístkového cesta. Ideálne na párty alebo oslavy ako náhrada za klasické pohostenie.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   20.12.2023

Pizza jednohubky z lístkového cesta. Ideálne na párty alebo oslavy ako náhrada za klasické pohostenie.

Skvelý recept na oslavy a spoločenské akcie, ponúka malé, chutné pečivo z lístkového cesta s rôznymi náplňami, ako sú šunka, syr a klobása. Ideálne pre ľahké servírovanie a konzumáciu, a ich chrumkavý povrch s sezamovými semienkami dodáva atraktívny vzhľad.

20 min
Čas prípravy
20 min
Čas varenia
Suroviny

Budeme potrebovať:

lístkové cesto
šunka
plátkový syr
niva
kukurica
hermelín
klobáska
lístky bazalky
na potretie
žĺtok
na posypanie
sezamové semienka

Paradajková omáčka:

paradajkové pyré
oregano
korenie
cesnak
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Pripravíme lístkové cesto tak, že ho najskôr necháme rozmraziť. Potom na ľahko pomúčenom pracovnom povrchu cesto rozvaľkáme do podoby veľkého a tenkého plátu. Nakoniec tento plát rovnomerne potrieme už pripravenou paradajkovou omáčkou.
  2. Omáčka: Do misy nalejeme paradajkové pyré a pridáme pretlačený cesnak, oregano a korenie. Všetko dôkladne premiešame. Recept umožňuje aj ďalšie prispôsobenie podľa vlastného vkusu, napríklad pridanie nasekanej cibuľky alebo iných surovín. Táto flexibilita umožňuje každému vytvoriť omáčku podľa svojej chuti a fantázie.
  3. Na pripravený plát cesta s paradajkovou omáčkou sa kladú plátky šunky, syra, pridá sa kukurica, klobáska a bazalkové lístky. Cesto sa potom zroluje, jemne stlačí a ostrým zúbkovaným nožom sa nakrája na trojuholníky. Tie sa umiestnia na plech na pečenie vyložený papierom, potrú sa rozšľahaným žĺtkom a posypú sezamovými semienkami.
  4. Pečte v rúre predhriatej na 180 stupňov, kým nezískajú zlatistú farbu. Po upečení necháme trojuholníčky vychladnúť priamo na plechu a potom ich môžeme podávať. Prajeme dobrú chuť!
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár