NajRecept.sk Dezerty Najlepšie dezerty Cheesecake Nepečený OREO cheesecake pripravený za pár minút
Nepečený OREO cheesecake pripravený za pár minút
Recept Nepečený OREO cheesecake pripravený za pár minút
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Karambola Karambola    ·   15.1.2024

Nepečený OREO cheesecake pripravený za pár minút

Rýchly a jednoduchý Oreo cheesecake bez pečenia. Ak milujete Oreo sušienky, tento recept je priamo pre vás. Pripravte si nádherný a chutný dezert, ktorý oslní na každej oslave. Hotový za 30 minút, tento cheesecake kombinuje obľúbenú chuť Oreo sušienok s bohatou a krémovou textúrou cheesecakeu. Ideálne pre nečakané návštevy alebo ako rýchly zákusok na večierok. Naučte sa, ako si pripraviť tento úžasný dezert, ktorý bude lákať oko aj chuťové poháriky.

30 min
Čas prípravy
Suroviny

Sušienka:

250 g
Oreo sušienky
80 g
maslo

Krém:

350 g
Philadelphia krém alebo mascarpone
60 g
práškový cukor
1 lyžica
vanilková aróma
10 g
želatína
50 ml
voda
200 ml
smotana na šľahanie
200 g
biela čokoláda
100 g
Oreo sušienky
20 ml
citrónová šťava

Na ozdobu:

podľa potreby
Oreo sušienky
podľa potreby
biela čokoláda
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Nachystáme si kruhovú formu s priemerom 23 cm a vystelieme ju papierom na pečenie.
  2. Oreo sušienky rozdrvíme v mixéri a zmiešame ich s rozpusteným maslom. Túto zmes starostlivo premiešame a rovnomerne ju rozprestrieme na dno pripravenej formy. Starostlivo ju utlačíme rukami a umiestnime do chladničky na stuhnutie.
  3. V miske si zmiešame smotanový syr s práškovým cukrom a vanilkou. Potom prilejeme citrónovú šťavu a celú zmes dôkladne prešľaháme mixérom.
  4. Želatínu si nachystáme podľa pokynov na obale a to tak, že ju necháme napučať vo vode a potom ju zahrejeme, ale nedovolíme ju variť. Po vychladnutí ju začleníme do zmesi so smotanovým syrom.
  5. Čokoládu si nad parou rozpustíme a necháme ju chvíľu vychladnúť. Potom ju vmiešame do smotanového syra a starostlivo zamiešame. V zvláštnej miske si vyšľaháme smotanu na šľahanie, ktorú potom pridáme do čokoládovej zmesi spoločne s citrónovou šťavou. Všetko dôkladne prešľaháme.
  6. Oreo sušienky si nasekáme na hrubé kúsky.
  7. Na vrstvu sušienok rozprestrieme jednu tretinu pripraveného krému, posypeme ju hrubo nasekanými Oreo sušienkami, prikryjeme zvyšnými dvoma tretinami krému a povrch krásne vyhladíme. Tortu dáme do chladničky, najlepšie na celú noc. Pred podávaním tortu ozdobíme strúhanou čokoládou a Oreo sušienkami. Prajeme dobrú chuť!
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár