NajRecept.sk Dezerty Najlepšie dezerty Cheesecake Nepečený cheesecake Nepečený cheesecake na spôsob obľúbených rezov s názvom opitý izidor
Nepečený cheesecake na spôsob obľúbených rezov s názvom opitý izidor
Recept Nepečený cheesecake na spôsob obľúbených rezov s názvom opitý izidor
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   10.2.2024

Nepečený cheesecake na spôsob obľúbených rezov s názvom opitý izidor

Nepečený cheesecake Opitý Izidor je modernou variáciou na tradičný a veľmi obľúbený dezert, ktorý si získal srdcia mnohých vďaka svojej jedinečnej chuti obohatenej o rum. Tento recept je ideálny pre milovníkov sladkého, ktorí preferujú jednoduchú prípravu bez použitia rúry.

45 min
Čas prípravy
Suroviny

Základ:

220 g
sušienky BeBe kakaové
120 g
maslo

Orechová náplň:

200 g
mleté vlašské orechy
100 g
práškový cukor
100 ml
rum
120 ml (alebo podľa potreby)
mlieko

Čokoládový krém:

1 bal.
zlatý klas alebo vanilkový puding
330 ml
mlieko
230 g
maslo
60 g
práškový cukor
2 lyžice
kakao

Vrch:

200 g
čokoláda
200 ml
smotana na šľahanie
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Sušienky rozdrvíme na jemný prášok a zmiešame ich s rozpusteným maslom. Túto zmes potom rovnomerne rozprestrieme na dno okrúhle formy na pečenie, na ktorej dne sme vopred umiestnili papier na pečenie. Použila som štandardnú guľatú formu s priemerom 24 cm.
  2. Na vrstvu sušienok rovnomerne rozotrieme orieškovú zmes. Všetky ingrediencie starostlivo spojíme dohromady. Mlieko pridávame pomaly, aby sa vytvorila dostatočne hustá konzistencia umožňujúca ľahké rozotretie.
  3. Na vrstvu orechov nanesieme čokoládový krém. Tento krém pripravíme tak, že v mlieku rozmiešame zlatý klas a uvaríme z neho hustý puding, ktorý potom necháme mierne vychladnúť. Maslo zmiešané s cukrom a kakaom vyšľaháme do nadýchanej peny a do nej postupne vmiešame vychladnutý puding, čím vznikne hladký krém. Tento krém potom starostlivo rozotrieme na vrstvu orechov.
  4. Vrch dezertu prelejeme čokoládovou polevou, ktorú pripravíme zahriatím smotany, do ktorej pridáme rozlámanú čokoládu. Čokoládu v smotane rozpustíme miešaním, kým nezískame hladkú a lesklú polevu.
  5. Dezert umiestnime do chladničky, aby dobre stuhol.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár