NajRecept.sk Dezerty Rolády Sladké rolády Nepečená veľkonočná roláda z maslových sušienok pripravená behom chvíľky
Nepečená veľkonočná roláda z maslových sušienok pripravená behom chvíľky
Recept Nepečená veľkonočná roláda z maslových sušienok pripravená behom chvíľky
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Petra H Petra H    ·   19.3.2024

Nepečená veľkonočná roláda z maslových sušienok pripravená behom chvíľky

Táto nepečená sladká pochúťka sa bleskovo stane vašim obľúbeným receptom, obzvlášť keď prídu Veľká noc. Vyrobiť si ju môžete iba za 10 minút a nepotrebujete na to žiadne špeciálne kuchynské vybavenie ani veľa času. Je to také jednoduché, že sa do toho môže pustiť naozaj každý.

15 min
Čas prípravy
Suroviny

Cesto:

600 g
máslové sušienky
200 g
práškový cukor
4 lyžice
kakao
podľa chuti
rum
cca 400 ml
mlieko

Náplň:

200 g
maslo
3 lyžice
jemný tvaroh
150 g
práškový cukor
150 g
kokos
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Vezmeme sušienky a v mixéri ich rozmixujeme na jemný prášok. Potom do nich vmiešame práškový cukor a kakao, prilejeme trochu rumu a nakoniec pridáme mlieko. Mlieko pridávame pozvoľna, aby sme získali pevnú a lepkavú zmes.
  2. Vymiešame maslo s tvarohom a práškovým cukrom, kým zmes nezíska nadýchanú konzistenciu. Nakoniec vmiešame kokos a ešte chvíľu šľaháme, aby sa všetky ingrediencie dokonale spojili.
  3. Rozvaľkanie sušienkového cesta medzi dvoma kusmi papiera na pečenie alebo potravinárskej fólie pomôže vytvoriť tenký plát. Potom na tento plát rovnomerne rozotrieme kokosový krém. S pomocou papiera na pečenie alebo fólie cesto opatrne zvinieme do rolády, pričom dbáme na to, aby náplň zostala vo vnútri a roláda mala pevnú štruktúru.
  4. Roládu zabalíme do kokosu, aby bola zvonka pekne obalená. Potom ju dáme do chladničky, aby riadne stuhla. Nakrájame na jednotlivé plátky, ktoré sú pripravené na podávanie.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár