NajRecept.sk Prílohy Knedle Parená knedľa Naučte sa TRIK, ako pripraviť DOKONALÚ knedľu. Parenú knedľu už robiť nebudete, tento spôsob je fantastický.
Naučte sa TRIK, ako pripraviť DOKONALÚ knedľu. Parenú knedľu už robiť nebudete, tento spôsob je fantastický.
Recept Naučte sa TRIK, ako pripraviť DOKONALÚ knedľu. Parenú knedľu už robiť nebudete, tento spôsob je fantastický.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   5.12.2023

Naučte sa TRIK, ako pripraviť DOKONALÚ knedľu. Parenú knedľu už robiť nebudete, tento spôsob je fantastický.

Zabudnite na trápenie s párenou knedľou! Naučte sa tento fantastický trik, ako pripraviť dokonalú domácu knedľu. Vaše knedle budú teraz vždy perfektné!

25 min
Čas prípravy
20 min
Čas varenia
Suroviny
2 hrnčeky
hrubá múka
2 hrnčeky
polohrubá múka
42 g
droždie
6 dcl
mlieko
1 ks
vajce
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Začneme prípravou cesta. Do misy preosejeme múku, pridáme kvások, soľ a vajíčko. Postupne pridávame mlieko, a to opatrne. Cesto spracujeme a necháme chvíľu odpočívať.
  2. Vytvarujeme hladké cesto. Necháme ho kysnúť. Cesto je teraz krásne, jemné a nadýchané. Vykysnuté cesto prenesieme na pomúčenú dosku. Rozdelíme ho na 3-4 časti a vytvarujeme knedľu. Necháme ho 20 minút podkysnúť.
  3. V hrnci privedieme vodu do varu a pridáme trochu soli. Po 20 minútach kysnutia vložíme knedľu do vriacej vody, zakryjeme hrniec a stiahneme na najnižší plameň. Varíme 20 minút.
  4. Počas tej doby pripravíme druhú knedľu, aby mal čas podkysnúť. Po 20 minútach je knedľa hotová. Ak máme väčšiu knedľu, môžeme ju variť v pekáči, ktorý položíme na dva horáky (oba horáky po vložení knedle stiahneme na minimum).
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár