NajRecept.sk Torty Sladké torty Zabudnite na zložité recepty. Táto jednoduchá kokosová torta bude hitom na oslave a zvládne ju úplný začiatočník.
Zabudnite na zložité recepty. Táto jednoduchá kokosová torta bude hitom na oslave a zvládne ju úplný začiatočník.
Zabudnite na zložité recepty. Táto jednoduchá kokosová torta bude hitom na oslave a zvládne ju úplný začiatočník.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   21.12.2023

Zabudnite na zložité recepty. Táto jednoduchá kokosová torta bude hitom na oslave a zvládne ju úplný začiatočník.

Jednoduchá kokosová torta je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú ľahký recept na sladký dezert, ale možno nemajú veľa skúseností s pečením. Svoje kúzlo skrýva v jednoduchosti a kombinácii lahodného kokosu s jemnou textúrou. Pripravená z bežne dostupných ingrediencií, táto torta prekvapí svojou chuťou a ľahkosťou, čo ju robí vhodným pre rôzne príležitosti, od rodinných osláv až po popoludňajší čaj. Jeho príprava nie je časovo náročná a výsledok určite poteší každého milovníka sladkého.

25 min
Čas prípravy
50 min
Čas varenia
Suroviny

Cesto:

120 g
maslo
40 g
práškový cukor
120 g
horká čokoláda
4 ks
žĺtok
5 ks
bielok
160 g
kryštálový cukor
120 g
polohrubá múka

Náplň:

640 ml
mlieko
180 g
kokos
90 g
kryštálový cukor
30 g
kukuričný škrob
6 plátkov
želatína
360 ml
smotana na šľahanie

Ďalej budeme potrebovať:

džem
kokos na posypanie
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Najprv ušľaháme maslo s práškovým cukrom a žĺtkami, kým nevznikne nadýchaná pena. Následne si rozpustíme čokoládu vo vodnom kúpeli a necháme ju trochu vychladnúť. Potom si zvlášť ušľaháme bielky s krupicovým cukrom do tuhej peny.
  2. Pokiaľ je čokoláda vychladnutá, vmiešame ju do masla a dôkladne premiešame pomocou mixéra. Postupne tiež prisypávame múku. Nakoniec do zmesi opatrne, za stáleho miešania vareškou, zapracujeme tuhý sneh z bielkov.
  3. Hotovú zmes prelejeme do guľatej formy, ktorú sme vyložili papierom na pečenie, a umiestnime ju do rúry predhriatej na 170 stupňov. Pečieme približne 50 minút.
  4. Najprv pripravíme želatínu podľa pokynov na balení. Potom zahrejeme mlieko, do ktorého pridáme cukor a kukuričný škrob. Potom primiešame pripravenú želatínu a na záver pridáme kokos. Varíme, kým zmes nezhustne.
  5. Ušľaháme smotanu a jemne ju vmiešame do vychladnutej kokosovej zmesi.
  6. Rozkrojíme vychladnutý korpus na dve polovice a medzi ne nanesieme pripravenú kokosovú náplň. Ľahko ju utlačíme a umiestnime tortu do chladničky, kde necháme stuhnúť, ideálne cez noc. Na záver potrieme vrch torty džemom a posypeme kokosom. Prajem dobrú chuť!
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár