NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Nepečené pečivo Veľkonočné grilážové rezy. Výborná nepečená pochúťka s poriadnou porciou kokosu.
Veľkonočné grilážové rezy. Výborná nepečená pochúťka s poriadnou porciou kokosu.
Recept Veľkonočné grilážové rezy. Výborná nepečená pochúťka s poriadnou porciou kokosu.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Karambola Karambola    ·   11.3.2024

Veľkonočné grilážové rezy. Výborná nepečená pochúťka s poriadnou porciou kokosu.

U nás doma sú orieškové grilážky vždy súčasťou pečenia na Veľkonočné sviatky. Niekto ich volá griliášové rezy, ja ich volám grilážové rezy. Tento rok som ale narazila na recept na kokosové grilážky, ktoré som si musela hneď vyskúšať, aby bolo jasné, či ich pridám na sviatočný stôl. A neuveríte, ale kokosové grilážky som od tej doby upiekla už trikrát a do Veľkej noci je ešte stále dosť času. Autor: Karambola

20 min
Čas prípravy
Suroviny
1 bal.
tortové oblátky
250 g
kokos
250 g
hera alebo maslo
1 konzerva
salko
podľa chuti
sušené ovocie - brusnice
podľa chuti
kandizovaná pomarančová kôra
na namáčanie
čokoládová poleva
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Najprv si prichystáme všetko, čo budeme potrebovať a napustíme hrniec horúcou vodou. Do tej potom vložíme neuzavreté salko a zahrievame, aby sa oteplilo. Použitie studeného salka by totiž spôsobilo problémy so spojením salka s tukom.
  2. V hrnci rozohrejeme na miernom ohni maslo alebo heru, kým sa nerozpustí. Potom postupne a pomaly, pramienkom, prilievame zahriate salko a súčasne zamiešame, aby sa ingrediencie dokonale spojili.
  3. Do už spojenej zmesi následne vmiešame kokos a dôkladne premiešame.
  4. Pripravenú zmes rozdelíme na dve časti. Na oblátky rozotrieme jednu časť, posypeme brusnicami a pomarančovou kôrou a prikryjeme ďalšou oblátkou. Potom opatrne pritlačíme, aby sa brusnice a kôra pevne spojili s náplňou.
  5. Potom vrstvíme na to druhú časť náplne, opäť posypeme brusnicami a pomarančovou kôrou, a prikryjeme ďalšou oblátkou. Jemne na ňu zatlačíme, pričom si dávame pozor, aby sme oplátku nepoškodili.
  6. Prikryjeme celé toto dielo utierkou, na ňu položíme plech a na plech dáme ťažké predmety, ako sú napríklad krabičky mlieka alebo múky, aby bola oblátka rovnomerne zaťažená. Necháme takto stáť cez noc alebo aspoň 4 hodiny.
  7. Potom použijeme zúbkovaný nôž na nakrájanie na jednotlivé kúsky a namočíme ich do čokolády.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár