NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Nepečené pečivo Vianočné pečivo z bielkov. Recept na nepečené vianočné indiánky.
Vianočné pečivo z bielkov. Recept na nepečené vianočné indiánky.
Vianočné pečivo z bielkov. Recept na nepečené vianočné indiánky.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   5.11.2023

Vianočné pečivo z bielkov. Recept na nepečené vianočné indiánky.

Ďalší skvelý vianočný recept, ktorý by ste rozhodne nemali minúť. Patrí medzi moje obľúbené a keď prechádzam svojou kolekciou vianočných receptov, cítim túžbu znova zasadnúť do kuchyne a niečo vyskúšať. Už som v minulosti experimentovala s rôznymi vianočnými receptami, ako je štedrák. Určite vám tento recept zdieľam, aby ste sa mohli inšpirovať. Nedávno som však vyskúšala tento recept na vianočných indiánov a bol úplne fantastický. Mala som k dispozícii aj iné recepty na tieto vianočné postavičky, ale tento sa mi zdal oveľa lepší. Je menej sladký, ale napriek tomu chutný.

35 min
Čas prípravy
Suroviny
6 ks
bielok
200 g
cukor krupica
1 ks
vitacit
1 bal.
detské piškóty
čokoládová poleva
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Bielky spolu s cukrom a vitacitom vyšľaháme vo vodnom kúpeli do vzniku peny. Tento proces môže trvať asi 20 minút, takže buďte trpezliví, je to skutočne kľúčové. Je však dôležité dbať na to, aby teplota vo vodnom kúpeli nebola príliš vysoká, aby nedošlo k prevareniu bielkov. Odporúčam používať mierny až nízky oheň, aby ste dosiahli požadovanú konzistenciu bez rizika prehriatia.
  2. Piškóty pripravíme a položíme ich na rovný povrch. Ušľahaný sneh s vitacitom presunieme do cukrárskeho vrecka a nanesieme ho na piškóty tak, aby sme vytvorili pekné vianočné indiánky.
  3. Nechajme indiánov stuhnúť a potom ich ponoríme do čokoládovej polevy. Čím viac je sneh stuhnutý, tým rýchlejšie sa čokoládová poleva zatvrdí. Nakoniec necháme indiánov úplne stuhnúť, a potom sú pripravený na podávanie.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár