NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Tradičné krehké šľahačkové pečivo, na ktoré potrebujete iba 3 suroviny a minimum času.
Tradičné krehké šľahačkové pečivo, na ktoré potrebujete iba 3 suroviny a minimum času.
Recept Tradičné krehké šľahačkové pečivo, na ktoré potrebujete iba 3 suroviny a minimum času.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   13.12.2023

Tradičné krehké šľahačkové pečivo, na ktoré potrebujete iba 3 suroviny a minimum času.

Vyskúšajte tento recept na tradičné krehké šľahačkové pečivo, ktoré je jednoduché a rýchle na prípravu. Potrebujete iba tri suroviny a vďaka tomu je tento recept ideálny pre tých, ktorí chcú vytvoriť lahodné pečivo bez zbytočného času a námahy. Pečivo je krehké, má vynikajúcu chuť a s cestom sa pracuje skvele. Je to recept, ktorý som po dlhom hľadaní a skúšaní rôznych variantov nakoniec zvolila ako ten najlepší.

45 min
Čas prípravy
8 min
Čas varenia
Suroviny
350 g
hladká múka
250 g
hera alebo maslo
200 ml
smotana na šľahanie
na obalenie
práškový cukor
na obalenie
vanilkový cukor
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Na prípravu cesta na šľahačkové pečivo zmiešame múku, maslo alebo heru a šľahačku. Vytvorené cesto potom necháme zhruba hodinu odpočívať v chladničke, aby sa lepšie spracovávalo.
  2. Po odpočinku cesta v chladničke ho vyvaľkáme na tenší plát. Z tohto plátu potom vykrajujeme rôzne tvary podľa preferencií.
  3. Po vykrojení tvarov sa pečivo pečie na 150 stupňov asi 8 minút. Dôležité je sledovať, aby sa nepripieklo. Po dopečení pečiva necháme chvíľu vychladnúť a potom ho obaľujeme v zmesi práškového a vanilkového cukru, čo mu dodáva sladkú a lahodnú chuť.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár