NajRecept.sk Sviatočné pečenie Narodeniny Jednohubky Syrové párty jednohubky Toma a Jerryho. Postačia vám 4 bežné suroviny a pripravíte ich rýchlosťou blesku.
Syrové párty jednohubky Toma a Jerryho. Postačia vám 4 bežné suroviny a pripravíte ich rýchlosťou blesku.
Recept Syrové párty jednohubky Toma a Jerryho. Postačia vám 4 bežné suroviny a pripravíte ich rýchlosťou blesku.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Karambola Karambola    ·   28.12.2023

Syrové párty jednohubky Toma a Jerryho. Postačia vám 4 bežné suroviny a pripravíte ich rýchlosťou blesku.

Zakaždým, keď sa stretnem s týmto receptom, vybavia sa mi rozprávkové postavičky Tom a Jerry, pretože tieto syrové trojuholníčky sú obľúbené u mojich detí a názov si vymysleli oni. Tento jednoduchý, ale chutný recept prináša do nášho domova nielen radosť, ale aj spomienky na klasické animované príbehy, ktoré bavili generácie. Kedykoľvek tieto trojuholníčky pripravujem, je to ako oživenie kúzla týchto starých dobrých časov. Pre moje deti je to nielen obľúbená desiata, ale aj príležitosť zdieľať spoločné rodinné chvíle pri varení.

15 min
Čas prípravy
10 min
Čas varenia
Suroviny

Budeme potrebovať:

100 g
maslo
100 g
hladká múka
100 g
tvrdý syr
1 ks
žĺtok
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Chladné maslo nakrájame na drobné kúsky a zmiešame ich s múkou, kým nebude zmes hladká. Potom pridáme syr nastrúhaný na jemno, jeden žĺtok a všetko dôkladne premiešame. Z hotového cesta vytvoríme guľu, zabalíme ju do potravinovej fólie a necháme ju v chladničke odpočívať aspoň 30 minút.
  2. Po odpočinku v chladničke vyberieme cesto a odstránime potravinovú fóliu. Cesto rozdelíme na dve polovice. Každú z nich vyvaľkáme do tenkého kruhu, pričom okraje kruhu upravíme tak, aby boli rovné, a potom kruh rozkrájame na malé trojuholníky.
  3. Pomocou slamky vykrojíme v trojuholníčkoch malé otvory. Potom ich pokladáme na plech na pečenie, ktorý sme vopred vyložili papierom na pečenie.
  4. Pečieme v rúre predhriatej na 180 stupňov približne 10 minút.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár