NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Recept na vínové kolieska s domácou marmeládou. Vianočná delikatesa, ktorú si zamilujete.
Recept na vínové kolieska s domácou marmeládou. Vianočná delikatesa, ktorú si zamilujete.
Recept na vínové kolieska s domácou marmeládou. Vianočná delikatesa, ktorú si zamilujete.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Petra H Petra H    ·   31.10.2023

Recept na vínové kolieska s domácou marmeládou. Vianočná delikatesa, ktorú si zamilujete.

Naposledy som pripravila romantickú večeru pre môjho manžela a viem, že k dokonalému jedlu patrí aj pohár vynikajúceho bieleho vína. Samozrejme sme ho nepopili celý, a tak sa nám dostalo zaujímavého využitia – skončil vo vianočných pečivoch. Vznikli fantastické vínové kolieska zlepené domácou marmeládou. Rozhodne vám odporúčam to skúsiť. Vždy stojí za to otvoriť celú fľašu vína, najmä pri vianočnom pečení a spievaní. To je jednoducho neprekonateľná radosť.

35 min
Čas prípravy
15 min
Čas varenia
Suroviny
450 g
hladká múka
3 lyžice
práškový cukor
1 bal.
vanilkový cukor
1 bal.
prášok do pečiva
100 ml
biele víno
200 ml
olej
na lepenie
marmeláda
na obalenie
múčkový cukor
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Do misy preosejeme hladkú múku cez jemné sito a pridáme práškový cukor, vanilkový cukor a prášok do pečiva. Všetko dôkladne premiešame.
  2. Pridáme biele víno a olej a vypracujeme hladké cesto, ktoré zabalíme do potravinárskej fólie a odložíme do chladničky na minimálne 2 hodiny.
  3. Po dvoch hodinách vyberieme cesto z chladničky, rozvaľkáme ho na trochu hrubší plát a vykrajujeme z neho kolieska. Kolieska pokladáme na plech na pečenie, ktorý sme vyložili papierom na pečenie, a pečieme ich pri teplote 180 stupňov asi 15 minút. Dbajte na to, že každá rúra môže piecť trochu inak.
  4. Kolieska zlepíme pomocou domácej marmelády a následne obalíme v práškovom cukre.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár