NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Nepečené pečivo Recept na pre mňa najlepšie a najrýchlejšie vianočné pečivo. Nepečené TIRAMISU guličky za 15 minút.
Recept na pre mňa najlepšie a najrýchlejšie vianočné pečivo. Nepečené TIRAMISU guličky za 15 minút.
Recept na pre mňa najlepšie a najrýchlejšie vianočné pečivo. Nepečené TIRAMISU guličky za 15 minút.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   13.12.2023

Recept na pre mňa najlepšie a najrýchlejšie vianočné pečivo. Nepečené TIRAMISU guličky za 15 minút.

Jednoduchý a rýchly spôsob, ako si vychutnať tiramisu bez pečenia. Piškóty, čokoláda a mascarpone tvoria základ tohto lahodného dezertu. Guľky sa tvoria zmiešaním rozdrvených piškót s pudingom a kávou, následne sa obaľujú v čokoláde. Tento recept je ideálny na rýchlu prípravu a ponúka všetky chute klasického tiramisu v jednoduchšej podobe.

15 min
Čas prípravy
Suroviny
1 veľké bal.
detské piškóty
100 g
čokoláda
100 ml
uvarená horúca káva
1 bal.
vanilkový puding bez varenia
2 lyžice
instantná káva
250 g
mascarpone
Postup receptu
Vytlačiť
  1. V tomto recepte na tiramisu guličky začíname rozomletím piškótov na jemný prášok. Potom sa do piškótového prášku pridá vanilkový puding (ktorý sa nevarí) a dve lyžice instantnej kávy. Tieto suroviny sa dôkladne premiešajú dohromady.
  2. V ďalšom kroku receptu sa 100 g čokolády rozpustí v 100 ml horúcej kávy a zmes sa pridá do sypkej zmesi z piškótov, pudingu a kávy. Do toho sa ďalej pridá mascarpone, ale môžete ho nahradiť aj jemným tvarohom, pokiaľ mascarpone nemáte. Celú hmotu je potrebné dôkladne premiešať, čo sa dá urobiť rukami alebo ručným šľahačom.
  3. Z pripravenej hmoty sa tvarujú guličky, ktoré sa potom na niekoľko hodín umiestnia do chladničky, aby stuhli. Po stuhnutí sa guličky obaľujú v čokoládovej poleve, čo dodáva dezertu finálnu lahodnú chuť a textúru.
  4. Po obalení v čokoládovej poleve sa hotové guličky umiestňujú do malých košíčkov a sú pripravené na podávanie. Tento krok dodáva dezertu elegantný vzhľad a uľahčuje jeho servírovanie.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár