NajRecept.sk Sviatočné pečenie Narodeniny Recept na panda tortu s kokosovým cestom, lahodným malinovým pyré a vanilkovým krémom
Recept na panda tortu s kokosovým cestom, lahodným malinovým pyré a vanilkovým krémom
Recept na panda tortu s kokosovým cestom, lahodným malinovým pyré a vanilkovým krémom
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Karambola Karambola    ·   25.9.2023

Recept na panda tortu s kokosovým cestom, lahodným malinovým pyré a vanilkovým krémom

Už je tradíciou, že pre susedov pečiem narodeninové torty. Pečiem ich deťom, pre potešenie, podľa toho, čo majú radi. Tentokrát to bola malá panda, ktorá potešila malú oslávenkyňu k jej tretím narodeninám. Snažila som sa vyhovieť požiadavkam a myslím, že sa mi to celkom podarilo. Nič náročné, určite to zvládnete. Autor: Karambola

55 min
Čas prípravy
36 min
Čas varenia
Suroviny

Cesto (3x):

3 ks
bielok
5 lyžíc
kryštálový cukor
100 g
kokos
1 lyžica
strúhanka

Krém:

500 g
mascarpone
360 ml
smotana na šľahanie
5 lyžíc
práškový cukor
1 lusk
vanilka

Malinová vrstva:

podľa chuti
maliny
trochu
zemiakový škrob
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Bielky vyšľaháme s kr. cukrom do peny. Postupne pridáme kokos a strúhanku a už len vareškou zamiešame. Pripravené cesto nanesieme na papierom vyloženú formu na pečenie o priemere 24 cm. Pečieme na 180 st. 12 minút. Takto to zopakujeme ešte 2x, aby sme dostali 3 cestá. 
  2. Na krém dáme všetko do misky - lusk poriadne nožom vytrieme a jadierka primiešame do krému. 
  3. Malinovú vrstvu pripravíme nasledovne. Maliny dáme do hrnca, pridáme trochu vody a necháme rozvariť. Ja maliny ešte precedím cez sito, aby som mala iba šťavu bez jadierok. Takto precedenú šťavu dám znova do hrnca a pridáme zemiakový škrob, ktorý som rozmiešala v troche studenej vody. Je ťažké povedať množstvo, potrebujete sa riadiť podľa toho, koľko šťavy pustili maliny a koľko vody ste priliali do hrnca. Potrebujete dostať takú konzistenciu, aby z varešky hmota stekala, ale zasa aby nebola príliš hustá. 
  4. Začneme vrstviť. Cesto, vanilkový krém, malinová vstva, cesto, krém, malinová vrstva, cesta. 
  5. Celý povrch potrieme krémom, obsypeme kokosom a necháme zatuhnúť v chladničke. Z marcipánu vytvarujeme oči, nos a ústa. Zo sušienok oreo vytvoríme uši. Ja som ešte na kraje dala rozdrvené oreo sušienky. Nechajte sa inšpirovať.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár