NajRecept.sk Dezerty Koláče Recept na ovocné košíčky pre deti do školy
Recept na ovocné košíčky pre deti do školy
Recept na ovocné košíčky pre deti do školy
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   17.4.2024

Recept na ovocné košíčky pre deti do školy

Košíčky s vanilkovým krémom a ovocím na vrchu sú lahodným dezertom, ktorý si rýchlo zamilujete. Najprv pripravte a upečte cesto na košíčky, potom nechajte vychladnúť. Medzitým vyrobte hladký vanilkový krém, ktorým košíčky naplníte. Na záver ozdobte košíčky ovocím, ako sú jahody, čučoriedky, alebo maliny, ktoré dodajú dezertu sviežosť a krásne farby. Ja som použila zavarené ovocie, čerstvé som dnes v obchode nezohnala. Tento elegantný a jednoduchý dezert je skvelou voľbou pre akúkoľvek príležitosť, od rodinných osláv po slávnostné stretnutia. Autor: Lucie R.

45 min
Čas prípravy
7 min
Čas varenia
Suroviny

Cesto:

300 g
hladká múka
200 g
maslo
100 g
práškový cukor
1 ks
vajce

Pudingový krém:

600 ml
mlieko
2 bal.
vanilkový puding
5 lyžíc
kryštálový cukor
250 g
maslo

Na vrch:

podľa potreby
želatína
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Najskôr si pripravíme cesto na košíčky. Zmiešame všetky potrebné suroviny a cesto odložíme do chladničky na minimálne hodinu. Potom rozvaľkáme na tenký plát, z ktorého vykrojíme kolieska, pekne ich vložíme do formičky, zatlačíme, kraje orežeme a dáme piecť. Pečieme na 170 stupňov asi 7 minút - sledujeme. Po upečení necháme vychladnúť. 
  2. Z mlieka, cukru a vanilkového pudingového prášku uvaríme hustý puding, ktorý necháme vychladnúť. Nechávam chladnúť tak, aby sa potravinárska fólia dotýkala povrchu pudingu. Tak sa na povrchu nevytvorí kôrka, ktorá môže v pudingu urobiť hrudky. Maslo vyšľaháme do peny, postupne zašľaháme puding. Šľaháme dovtedy, kým nedostaneme hladký krém, ktorý preložíme do cukrárskeho sáčku s ozdobnou špičkou a nastriekame na košíčky. 
  3. Na vrch dáme ovocie podľa svojej chute - ja som tentokrát použila zavárané ovocie. Štetcom nanesieme na vrch želatínu, ktorú sme pripravili podľa návodu na obale. 
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár