NajRecept.sk Dezerty Nepečené dezerty Recept na nepečený jahodový koláč z máslových sušienok, ktorý sa podobá na obľúbenú krkovú tortu.
Recept na nepečený jahodový koláč z máslových sušienok, ktorý sa podobá na obľúbenú krkovú tortu.
Recept na nepečený jahodový koláč z máslových sušienok, ktorý sa podobá na obľúbenú krkovú tortu.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Karambola Karambola    ·   27.11.2023

Recept na nepečený jahodový koláč z máslových sušienok, ktorý sa podobá na obľúbenú krkovú tortu.

Strúhaný jahodový koláč bez pečenia je dezert, ktorý získal popularitu na internete. Jedná sa o nepečený koláč, ktorý je alternatívou k tradičnej "Krtkovej torte", s tým rozdielom, že namiesto banánov sú použité jahody. Recept vyžaduje jednoduché ingrediencie, ako sú šľahačka, mascarpone, práškový cukor, sušienkový základ a množstvo čerstvých jahôd. Výsledkom je lahodný dezert, ktorý je ideálny na teplé letné dni a prekonáva dokonca aj chuť klasickej zmrzliny.

20 min
Čas prípravy
Suroviny

Na základ:

400 g
máslové sušienky
120 g
maslo

Krem:

250 g
mascarpone
120 g
smotana na šľahanie
100 g
práškový cukor
150 g
jahody
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Začneme prípravou sušienkového základu tradičným spôsobom. Najskôr sušienky rozdrvíme na jemný prášok, potom do nich vmiešame rozpustené maslo, aby sa zmes spojila. Túto zmes rozdelíme na dve polovice. Prvú polovicu rovnomerne rozprestrieme na dno okrúhlej tortovej formy, ktoré sme vopred vyložili papierom na pečenie, a starostlivo ju utlačíme, aby bol základ pevný.
  2. Najprv si pripravíme šľahačku tak, že smotanu spoločne s cukrom vyšľaháme do pevnej konzistencie. Potom veľmi jemne a na čo najnižších otáčkach vmiešame mascarpone, aby sme udržali šľahačku nadýchanú. Nakoniec do hotového krému vmiešame nakrájané jahody. Tento jahodový krém potom nanesieme na pripravený sušienkový základ.
  3. Zvyšné cesto rozdrobíme v rukách na drobné kúsky a rovnomerne posypeme na vrstvu krému.
  4. Nakoniec koláč umiestnime do chladničky, aby stuhol. Keď bude pripravený, môžeme ho podávať.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár