NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Orechové pečivo Recept na nepečené, fantastické a jednoduché vianočné orechové trubičky.
Recept na nepečené, fantastické a jednoduché vianočné orechové trubičky.
Recept na nepečené, fantastické a jednoduché vianočné orechové trubičky.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   31.10.2023

Recept na nepečené, fantastické a jednoduché vianočné orechové trubičky.

Kombinácia troch kľúčových kritérií – nepečené, fantastické a jednoduché – zaručuje, že tieto vianočné trubičky budú najlepšie, čo ste kedy ochutnali. Poblázni vás natoľko, že na žiadne iné nebudete chcieť ani pomyslieť. A nemusíte sa báť ani surového vajíčka, pokiaľ použijete čerstvé vajíčka, nehrozí riziko salmonelózy.

25 min
Čas prípravy
Suroviny
150 g
mleté vlašské oriešky
150 g
práškový cukor
150 g
mleté detské piškóty
2 ks
domáce vajíčka (hlavne čerstvé)
1 lyžica
kakao
na ozdobu
čokoláda
na plnenie
šľahačka
na ozdobu
sekané oriešky
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Zmiešajte oriešky, práškový cukor, mleté piškóty pre deti a domáce vajíčka v miske, až vytvoríte homogénne cesto, ktoré môžete ihneď spracovávať.
  2. Pripravte si kus potravinárskej fólie a rozložte ju na pracovnej ploche. Umiestnite cesto na fóliu, preklopte ju nad cestom, a potom valčekom rozvaľkajte cesto na tenký plát. Nakoniec cesto nakrájajte na obdĺžnikové kúsky podľa kovových trubičiek.
  3. Nakrájané kúsky pretočte na trubičky a položte ich na plech spojom dole. Túto pripravenú zmes nechajte cez noc vyschnúť pri izbovej teplote.
  4. Druhý deň odstráňte trubičky z existujúcich kovových trubičiek a namočte ich do čokoládovej polevy. Potom ozdobte podľa svojej fantázie a naplňte šľahačkou.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár