NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Nepečené pečivo Recept na nepečené falošné grilážky bez salka
Recept na nepečené falošné grilážky bez salka
Recept na nepečené falošné grilážky bez salka
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Jaja79    ·   19.11.2023

Recept na nepečené falošné grilážky bez salka

Jednoduchý a rýchly spôsob, ako pripraviť lahodný dezert, ktorý nevyžaduje pečenie. Tento dezert je zostavený z vrstiev tenkých oblátkov, ktoré sú premazané bohatou, krémovou náplňou. Náplň je kombináciou masla, cukru a ďalších ingrediencií, ktoré dodávajú sladkosť a bohatú chuť. Po zložení vrstiev sa dezert nechá v chladničke stuhnúť, čím sa dosiahne ideálna konzistencia. Výsledkom je chrumkavý a zároveň jemný dezert, ktorý je ideálny ako sladká pochúťka k čaju alebo káve. Jeho jednoduchosť a rýchlosť prípravy ho robí ideálnym riešením pre nečakané návštevy alebo keď potrebujete rýchlo pripraviť niečo sladké.

20 min
Čas prípravy
Suroviny
2 ks
tortová oblátka
1 pohár
džem
250 g
sušienky
100 ml
voda
100 g
kryštálový cukor
125 g
maslo
50 g
čokoláda
1 lyžica
kakao
70 g
mleté vlašské orechy
150 g
sušienky
1 lyžica
rumová esencia

Na ozdobu:

50 g
biela čokoláda
50 g
horká čokoláda
6 lyžíc
smotana na šľahanie
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Potrieme oblátky džemom a na ne naukladáme sušienky.
  2. Vložíme do hrnca vodu a necháme ju zahriať, potom vmiešame kryštálový cukor, až sa úplne rozpustí. Následne pridáme maslo, čokoládu a kakao, a všetko dôkladne spojíme, kým nezískame hladkú zmes. Na záver vmiešame mleté orechy, mleté sušienky (150 g) a prípadne rumovú esenciu.
  3. Ešte teplú zmes rozprestrieme na vrstvu sušienok a prekryjeme ďalšími sušienkami. Následne potrieme druhú oblátku džemom a položíme ju na sušienky.
  4. Na vrch dezertu nanášame ozdoby z bielej a tmavej čokolády. Čokoládovú polevu pripravujem tým spôsobom, že do rozpustenej čokolády vmiešam tri lyžice smotany na šľahanie (pre 50 g bielej čokolády použijem tri lyžice smotany a to isté pre 50 g horkej čokolády).
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár