NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Pudingové pečivo Recept na linecké vianočné pečivo z pudingového prášku
Recept na linecké vianočné pečivo z pudingového prášku
Recept na linecké vianočné pečivo z pudingového prášku
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Karambola Karambola    ·   27.11.2023

Recept na linecké vianočné pečivo z pudingového prášku

Ružové linecké vianočné pečivo z pudingového prášku je nevšedný a pôvabný recept, ktorý prináša sladkú chuť Vianoc s nádychom jahôd. Toto pečivo je vyrobené z tradičných ingrediencií lineckého cesta s netradičným prídavkom jahodového pudingového prášku, vďaka čomu získava nielen svoju charakteristickú jemnú jahodovú chuť.Po upečení sa jednotlivé kúsky zlepujú marmeládou a namáčajú v ružovo zafarbenej bielej čokoláde, čo dodáva pečivo atraktívny vzhľad a lahodnú chuť.Ideálne pre milovníkov jemných a originálnych sladkostí k sviatočnému stolu.

45 min
Čas prípravy
7 min
Čas varenia
Suroviny
300 g
polohrubá múka
2 ks
vajce
150 g
práškový cukor
4 bal.
jahodový puding
175 g
Hera
1/4 bal.
prášok do pečiva

Poleva:

biela čokoláda
ružová potravinárska farba
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Najprv si pripravte cesto. K tomu zmiešajte všetky požadované ingrediencie, spracujte ich do tvaru guličky. Túto guľôčku cesta potom zabaľte do potravinovej fólie a nechajte ju v chladničke odpočívať, ideálne cez noc.
  2. Potom, čo cesto odpočinie v chladničke, vyberte ho a vyvaľkajte na požadovanú hrúbku. Z vyváľaného cesta vykrajujte srdiečka a pokladajte ich na plech, ktorý ste vopred vyložili papierom na pečenie. Nakoniec tieto vykrojené kúsky pečte v rúre.
  3. Pečte pri 170 °C približne 7 minút. Dôležité je pečenie pozorne sledovať, aby pečivo nezhorelo.
  4. Následne pečivo spojte marmeládou a ponorte polovicu každého kúska do bielej čokolády, ktorú ste vopred zafarbili ružovou potravinárskou farbou.
  5. Niektoré kúsky som jednoducho posypala práškovým cukrom.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár