NajRecept.sk Dezerty Koláče Jablkový koláč Recept na jablkové rezy s pudingom DEŇ a NOC. Fantastické dvojfarebné cesto a jablká v hlavnej úlohe.
Recept na jablkové rezy s pudingom DEŇ a NOC. Fantastické dvojfarebné cesto a jablká v hlavnej úlohe.
Recept na jablkové rezy s pudingom DEŇ a NOC. Fantastické dvojfarebné cesto a jablká v hlavnej úlohe.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Karambola Karambola    ·   9.11.2023

Recept na jablkové rezy s pudingom DEŇ a NOC. Fantastické dvojfarebné cesto a jablká v hlavnej úlohe.

Jablkové rezy s pudingom sú lahodným dezertom, ktorý sa výrazne vymyká bežným koláčom. Tento recept nás nadchne svojou jedinečnou kombináciou fantastického dvojfarebného cesta, ktoré pripomína rozdiel medzi dňom a nocou. Jablká, ktoré sú v tomto recepte v hlavnej úlohe, pridávajú svoju sladkú a šťavnatú chuť, ktorá kontrastuje s krémovým pudingom. Pudingová náplň je hustá, jemná a plná skvelej vanilkovej chuti, čo dodáva koláču ďalšiu vrstvu komplexnosti a delikátnosti.

30 min
Čas prípravy
40 min
Čas varenia
Suroviny

Cesto:

4 ks
vajce
250 g
hladká múka
170 g
maslo
200 g
kryštálový cukor
2 bal.
vanilkový cukor
2 lyžičky
prášok do pečiva
2 lyžice
kakao

Krem:

2 bal.
vanilkový puding
1 bal.
škoricový cukor
6 lyžíc
kryštálový cukor
3 ks
jablko
700 ml
mlieko

Ďalej budeme potrebovať:

na posypanie
práškový cukor
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Maslo vymiešame s cukrom do vytvorenia peny a postupne pridávame jedno vajíčko za druhým, každé starostlivo premiešame. Nakoniec pridáme múku zmiešanú s práškom do pečiva a dobre premiešame. Hotovú hmotu rozdelíme na dve časti, do jednej z nich pridáme kakao.
  2. Pripravíme si formu s rozmermi 20 x 30 cm. Dno formy potrieme tukom a posypeme hrubou múkou. Potom nanesieme svetlé cesto na dno formy.
  3. V hrnci s mliekom pridáme škoricový cukor a 6 lyžíc kryštálového cukru. Necháme cukor rozpustiť a potom pridáme pudingový prášok, ktorý dôkladne rozmiešame, aby nedochádzalo k vytváraniu hrudiek. Uvaríme hustý puding a doň pridáme postrúhané jablká (jablká zbavíme šťavy, ktorú uvoľnia pri strúhaní) a všetko dobre premiešame.
  4. Hotový puding s jablkami nanesieme na svetlé cesto a hore na to pridáme kakaové cesto. Povrch dobre vyrovnáme a vložíme do vopred vyhriatej rúry. Pečieme pri teplote 180 stupňov po dobu približne 40 minút, kým torta nezmäkne a nezíska zlatohnedú farbu.
  5. Po upečení vyberieme koláč z rúry a posypeme vrch práškovým cukrom.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár