NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Recept na domáce medové trubičky s karamelovou náplňou obalené v čokoláde.
Recept na domáce medové trubičky s karamelovou náplňou obalené v čokoláde.
Recept na domáce medové trubičky s karamelovou náplňou obalené v čokoláde.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Karambola Karambola    ·   2.11.2023

Recept na domáce medové trubičky s karamelovou náplňou obalené v čokoláde.

Z tejto dávky som pripravila približne 60 medových trubičiek, ale počet sa môže líšiť podľa veľkosti formičiek a valčekov, ktoré použijete. Na krém som využila klasický recept s uvareným kondenzovaným mliekom, ktoré som potom vyšľahala s maslom. Kondenzované mlieko som nechala variť vo vode asi 3 hodiny v plechovke, aby sa zmenilo na karamelovú konzistenciu. Odporúčam varenie vykonávať večer a nechať krém poriadne vychladnúť počas noci.

35 min
Čas prípravy
6 min
Čas varenia
Suroviny
250 g
hladká múka
100 g
práškový cukor
50 g
Hera (maslo)
2 lyžice
med
2 lyžice
mlieko
2 ks
žĺtok
1 konzerva
karamelové salko
250 g
maslo
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Všetky suroviny okrem salka a masla zmiešame do hladkého cesta a necháme ho odpočívať zabalené v potravinárskej fólii po dobu približne jednej hodiny.
  2. Následne rozvaľkáme cesto na tenký plát a z neho vykrajujeme buď kolieska alebo obdĺžniky, ktoré následne zavinieme do trubičiek.
  3. Trubičky umiestnime na plech so spojom smerom dole a potrieme ich rozpusteným maslom. Pečieme ich pri teplote 180 stupňov asi 6 minút.
  4. Po upečení necháme trubičky chvíľu vychladnúť a potom ich opatrne vyberieme z formičiek. Potom namáčame do čokolády a napĺňame krémom.
  5. Krém:
    Karamelové salko vyšľaháme s maslom do penovej konzistencie.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár