NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Recept na čokoládové sušienky s mandľami, ktoré vás okúzlia svojou jedinečnou chuťou a dokonalým tvarom.
Recept na čokoládové sušienky s mandľami, ktoré vás okúzlia svojou jedinečnou chuťou a dokonalým tvarom.
Recept na čokoládové sušienky s mandľami, ktoré vás okúzlia svojou jedinečnou chuťou a dokonalým tvarom.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Petra H Petra H    ·   8.11.2023

Recept na čokoládové sušienky s mandľami, ktoré vás okúzlia svojou jedinečnou chuťou a dokonalým tvarom.

Tieto čokoládové sušienky s mandľami boli úžasne ľahké na prípravu. Tvar sušienok zostal skvelý, nepremenili sa v rúre. Rozhodne si tento recept poznačte a až nájdete chvíľu, vyskúšajte si ich urobiť na nedeľnú popoludňajšiu kávičku alebo k šálke čaju. Ja som ich tento rok piekla ako súčasť vianočných cukroviniek, ale pokojne ich urobím aj kedykoľvek inokedy, sú jednoducho skvelé.

15 min
Čas prípravy
10 min
Čas varenia
Suroviny
180 g
maslo
4 lyžice
práškový cukor
180 g
hladká múka
3 lyžice
solamyl
štipka
soľ
80 g
horká čokoláda
5 lyžíc
mlieko
čokoládová poleva
drvené mandle
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Nezabudnite vybrať maslo dopredu, aby malo izbovú teplotu.
  2. Maslo vyšľaháme s práškovým cukrom, kým nevznikne pena, a postupne pridáme preosiatu múku zmiešanú so zemiakovým škrobom a štipkou soli.
  3. V menšom hrnci ohrejeme mlieko a pridáme čokoládu, necháme ju rozpustiť. Rozpúšťame ju vo vodnom kúpeli, aby sme zabránili prehriatiu čokolády.
  4. Rozpustenú čokoládu pridáme do misy s múkou a ostatnými surovinami a pomocou mixéra vytvoríme hladké těsto. Toto testo preložíme do cukrárskej kapsy s ozdobnou špičkou a na plech, ktorý sme predtým vyložili papierom na pečenie, striekame tvary podobné tým, ktoré vidíte na fotke. Môžete tvoriť rôzne tvary podľa svojho vkusu.
  5. Potom vložíme plech do vopred vyhriatej rúry na 180 stupňov a pečieme po dobu najviac 10 minút. Počas pečenia pozorne sledujeme, aby sušienky nezískali príliš tmavú farbu.
  6. Po upečení necháme sušienky vychladnúť a potom namočíme jednu stranu do rozpustenej čokolády a posypeme ich sekanými mandľami.

Zdroj: mamincinyrecepty

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár