NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Nutellou naplnené vianočné pečivo. Mäkké, ľahké a nesmierne chutné koláčiky
Nutellou naplnené vianočné pečivo. Mäkké, ľahké a nesmierne chutné koláčiky
Recept Nutellou naplnené vianočné pečivo. Mäkké, ľahké a nesmierne chutné koláčiky
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Triniti Triniti    ·   24.10.2023

Nutellou naplnené vianočné pečivo. Mäkké, ľahké a nesmierne chutné koláčiky

Ku kávičke ako stvorené. Áno, viem, že teraz sa každý sústredí iba na vianočné pečenie, ale chcem sa s vami podeliť o vynikajúci recept na krehké koláčiky s nutellou. A dokonca dovolím si tvrdiť, že u nás budú tieto koláčiky aj na vianočnom stole.

40 min
Čas prípravy
10 min
Čas varenia
Suroviny
300 g
hladká múka
120 g
maslo
100 g
práškový cukor
1 lyžička
prášok do pečiva
1 bal.
vanilkový cukor
2 ks
vajce
na plnenie
nutella
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Suroviny premiešame a vytvoríme hladkú guličku, ktorú následne zabalíme do potravinárskej fólie a necháme odpočinúť v chladničke po dobu jednej hodiny.
  2. Po hodine odpočinku vyberieme cesto z chladničky, rozvaľkáme ho na tenký plát a vykrojíme z neho kolieska. Do stredu každého kolieska pridáme Nutelu a potom kolieska zo strán preložíme a spojíme. Hotové koláčiky umiestnime na plech vyložený papierom na pečenie a dáme ich zamraziť v mrazničke.
  3. Následne predhriatu rúru nastavíme na 160 stupňov a koláčiky pečieme po dobu 5 minút. Potom zvýšime teplotu na 180 stupňov a pečieme ďalších 5 minút, kým nebudú koláčiky krásne zlato hnedé a prepečené.
  4. Po upečení posypeme koláčiky práškovým cukrom.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár