NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Šuhajdy Nepečené vianočné falošné šuhajdy, ktoré sú neskutočne dobré.
Nepečené vianočné falošné šuhajdy, ktoré sú neskutočne dobré.
Recept Nepečené vianočné falošné šuhajdy, ktoré sú neskutočne dobré.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   27.10.2023

Nepečené vianočné falošné šuhajdy, ktoré sú neskutočne dobré.

Ak ste niekedy hľadali ideálny dezert, ktorý by bol jednoduchý na prípravu, chutný a navyše by vyhovoval aj tým, ktorí trpia na orechovú alergiu, falošné šuhajdy sú tým pravým riešením. Táto lahodná pochúťka sa pripravuje bez orechov, čo znamená, že môžu byť konzumované aj ľuďmi s alergiou na orechy bez toho, aby im bola uprená radosť z výborného dezertu. Falošné šuhajdy majú všetko, čo by ste od klasických cukroviniek očakávali - krásnu textúru, bohatú chuťou a sladkú vôňu, ktorá spríjemní vašu kávu alebo čaj. Čo je však na nich zvláštne, je absencia orechov, čo je výhodou pre všetkých, ktorí sa musia vyhýbať týmto potravinám. Veľa tradičných receptov na dezerty obsahuje orechy a tak môže byť ťažké nájsť alternatívu, ktorá im v chuti a kvalite konkuruje. Falošné šuhajdy však ukazujú, že to ide.

20 min
Čas prípravy
Suroviny
1 ks
tuk stužený - CERA
1 ks
puding BB
1 bal.
cukríky želé s cukrovým posypom
250 g
cukor práškový
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Pripravíme si papierové košíčky a následne nakrájame želé cukríky.
  2. Na rozpálenom hrnci nad parou necháme stužený tuk roztiecť. Potom pridáme práškový cukor a starostlivo premiešame metličkou, aby sa obe zložky dobre spojili.
  3. Následne pridáme puding (BB puding) a opäť starostlivo premiešame, aby sme zaistili, že nedochádza k vytváraniu hrudiek.
  4. Lyžicou si naberáme zmes a plníme s ňou pripravené papierové košíčky. Do každého košíčka môžeme pridať nakrájané želé cukríky. Nakoniec polevou prekryjeme vrchnú časť košíčkov. Môžeme ich podľa svojho vkusu ozdobiť a necháme ich vychladnúť. Potom si môžeme pochutnať! Dobrú chuť!
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár