NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Linecké pečivo Neodolateľné linecké koláčiky s bielym jogurtom a bez vajec, ktoré si zamilujete na prvý kúsok!
Neodolateľné linecké koláčiky s bielym jogurtom a bez vajec, ktoré si zamilujete na prvý kúsok!
Recept Neodolateľné linecké koláčiky s bielym jogurtom a bez vajec, ktoré si zamilujete na prvý kúsok!
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Petra H Petra H    ·   30.10.2023

Neodolateľné linecké koláčiky s bielym jogurtom a bez vajec, ktoré si zamilujete na prvý kúsok!

Rozhodla som sa vyskúšať ďalší skvelý recept, tentoraz bez vajec, ale s prídavkom bieleho jogurtu a môjho vlastného domáceho vanilkového cukru. Vanilkový cukor si pripravujem sama a stojí za to. Aj keď trvá približne tri týždne, kým sa cukor dostatočne nasýti vôňou vanilky, výsledok stojí za to. Stačí len vziať vnútro vanilkového struku a položiť ho do 1 kg obyčajného kryštálového cukru. Potom struk aj cukor vložíme do uzavretej nádoby a necháme to stáť asi 3 týždne. Občas môžeme nádobu pretrepať, aby sa cukor dobre premiešal, a máme tak pripravený skvelý vanilkový cukor.

30 min
Čas prípravy
10 min
Čas varenia
Suroviny
100 ml
biely jogurt
500 g
hladká múka
250 g
maslo alebo stužený tuk
2 bal.
vanilkový cukor
1/2 šálky (250 ml)
práškový cukor
na zlepenie
marmeláda
na posypanie
práškový cukor
Postup receptu
Vytlačiť
  1. V miske preosejeme hladkú múku a pridáme vanilkový cukor, práškový cukor. Potom pridáme nakrájané maslo, ktoré by malo byť izbovej teploty a taktiež biely jogurt. Všetky tieto ingrediencie starostlivo spojíme a vypracujeme ich dohromady, kým nevznikne kompaktná gulička cesta. Túto guľôčku zabalíme do potravinárskej fólie a necháme ju odpočívať v chladničke minimálne po dobu 1 hodiny.
  2. Po vybratí cesta z chladničky cesto rozvaľkáme na vhodnej pracovnej ploche, ktorú sme ľahko posypali múkou, aby sa cesto neprilepilo. Potom vykrajujeme kvietky alebo iné tvary podľa vlastného výberu. Vykrojené kvietky potom starostlivo ukladáme na plech vyložený papierom na pečenie, aby sa koláčiky nelepili na plech.
  3. Koláčiky pečieme vo vopred vyhriatej rúre na teplotu 180 stupňov asi 10 minút. Je dôležité sledovať pečenie, pretože doba pečenia môže závisieť od hrúbky cesta a veľkosti tvarov. Neodporúča sa piecť ich zbytočne dlho, aby sa cesto nepresušilo a koláčiky zostali mäkké a chutné. Dôkladne sledujte koláčiky a vyberte ich z rúry, akonáhle začnú získavať zlatistú farbu na okrajoch.
  4. Po upečení môžete zlepiť koláčiky marmeládou. Najprv nechajte koláčiky trochu vychladnúť, aby boli znesiteľné na dotyk. Potom na spodnú stranu jedného koláčika nanesiete malé množstvo marmelády a prilepte druhý koláčik. Marmeládou môžete tiež potrieť vrchnú časť koláčikov, pokiaľ si prajete. Nakoniec môžete posypať koláčiky práškovým cukrom, aby získali pekný vzhľad a lepšiu chuť.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár