NajRecept.sk Mäso Kuracie mäso Nebeská pochúťka v jednom pekáčiku. Kuracie kúsky so zemiakmi zapečené v šľahačke - chrumkavý obed, ktorý musíte vyskúšať.
Nebeská pochúťka v jednom pekáčiku. Kuracie kúsky so zemiakmi zapečené v šľahačke - chrumkavý obed, ktorý musíte vyskúšať.
Recept Nebeská pochúťka v jednom pekáčiku. Kuracie kúsky so zemiakmi zapečené v šľahačke - chrumkavý obed, ktorý musíte vyskúšať.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
rebeka    ·   15.11.2023

Nebeská pochúťka v jednom pekáčiku. Kuracie kúsky so zemiakmi zapečené v šľahačke - chrumkavý obed, ktorý musíte vyskúšať.

Kuracie kúsky so zemiakmi zapečené v šľahačke" je jednoduchý, ale neobyčajne chutný pokrm. Hlavné ingrediencie sú kuracie mäso a zemiaky, ktoré sú zapečené v šľahačke, čo im dodáva krémovú textúru a jemnú chuť. Toto jedlo sa pečie v jednom pekáčiku, čo uľahčuje prípravu a čistenie. Smotana zjemňuje chuť a po zapečení vytvára krásne chrumkavý povrch, čo pridáva na textúre a chuti jedla.

30 min
Čas prípravy
60 min
Čas varenia
Suroviny
4 ks
kuracie steaky (kuracie horné stehná vykostené)
2 lyžice
olej
1 lyžica
citrónová šťava
2 lyžice
grilovacie korenie
8 ks
zemiaky
1 téglik
šľahačková smotana
1 lyžica
sadlo
2 ks
cibuľa
podľa potreby
drvená rasca
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Nakrájajte mäso na malé kúsky, posypte ich korením a pokvapkajte citrónovou šťavou zmiešanou s olejom. Dôkladne všetko premiešajte, aby bolo mäso zo všetkých strán obalené marinádou. Potom mäso uložte do uzatvárateľnej nádoby a nechajte ho odležať v chladničke cez noc, aby sa chute dokonale spojili.
  2. Olúpte zemiaky, dôkladne ich umyte a osušte. Následne ich nakrájajte na tenké kolieska. V miske zemiaky osoľte a posypte rascou, aby boli rovnomerne ochutené. Potom si pripravte cibuľu, ktorú nakrájajte na tenké krúžky.
  3. Na rozpálenej masti v panvici rýchlo opečte mäso z oboch strán dozlatista. Po opečení mäso vyberte a masť z panvice prelejte do pekáča. Na dno pekáča vyskladajte opečené mäso, pridajte naň nakrájanú cibuľu a na cibuľu naskladajte pripravené zemiakové kolieska.
  4. Celý pokrm zalejte šľahačkou, pekáč priklopte a pečte v rúre predhriatej na 200 stupňov po dobu 30 minút, kým nie sú zemiaky mäkké.
  5. Potom pekáč odkryte, teplotu v rúre zvýšte na 230 stupňov a pokračujte v pečení ďalších približne 40 minút, aby sa na povrchu vytvorila krásna zlatistá kôrka a chute sa ešte viac prehĺbili.

Môj blog: Vaření s Tomem

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár