NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Najlepšie vianočné karamelové košíčky zo salka.
Najlepšie vianočné karamelové košíčky zo salka.
Recept Najlepšie vianočné karamelové košíčky zo salka.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   8.12.2023

Najlepšie vianočné karamelové košíčky zo salka.

Tento recept kombinuje krehké a jemné cesto s lahodnou náplňou z karamelového salka a masla, zakončenou tenkou vrstvou čokolády na vrchu. Príprava zahŕňa vypracovanie cesta, ktoré sa nechá odpočívať, plnenie formičiek, pečenia a nakoniec naplnenie karamelovou zmesou. Finálnym krokom je poliatie čokoládovou polevou. Recept je ideálny pre vianočný stôl a určite sa stane obľúbeným medzi všetkými členmi rodiny.

20 min
Čas prípravy
7 min
Čas varenia
Suroviny

Cesto:

250 g
hladká múka
50 g
práškový cukor
1 bal.
vanilkový cukor
140 g
maslo
2 ks
žĺtok

Krem:

1 plechovka
karamelové salko
250 g
maslo

Vrch:

podľa potreby
čokoládová poleva
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Miešajte všetky suroviny dohromady, vytvorte z nich guličku a zabaľte ju do fólie. Potom ju nechajte v chladničke aspoň hodinu odpočívať.
  2. V ďalšom kroku prípravy, po uplynutí hodiny odpočinku cesta v chladničke, ho vyberieme. Potom si odtrhneme menšie časti cesta a tie starostlivo vtlačíme do pripravených formičiek na pečenie.
  3. Po príprave cesta a jeho umiestnení do formičiek predhrejte rúru. Cesto potom pečte v rúre pri teplote 170 stupňov. Doba pečenia je približne 7 minút, ale môže sa líšiť v závislosti od veľkosti použitých formičiek, preto je dôležité pečenie sledovať.
  4. Na vytvorenie krému najskôr zmiešajte maslo s karamelovým salkom a vyšľahajte do hladkej konzistencie. Potom presuňte tento krém do cukrárskeho vrecka vybaveného dekoračnou špičkou. Pomocou vrecka potom krém nastriekajte do pripravených košíčkov.
  5. Potom, čo do košíčkov nastriekate krém, umiestnite ich do chladničky, aby krém stuhol. Akonáhle stuhne, ponorte košíčky do čokoládovej polevy.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár