NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Orechové pečivo Najlepší recept na vianočné košíčky z Ľadových gaštanov
Najlepší recept na vianočné košíčky z Ľadových gaštanov
Najlepší recept na vianočné košíčky z Ľadových gaštanov
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Jaja79    ·   24.10.2023

Najlepší recept na vianočné košíčky z Ľadových gaštanov

Tento recept vám predstaví jedinečný spôsob, ako vytvoriť lahodné nepečené čokoládové košíčky s použitím obľúbených tyčiniek Ľadové gaštany. Postup je prekvapivo jednoduchý a výsledok ohromne chutný.

20 min
Čas prípravy
10 min
Čas varenia
Suroviny

Základ:

6 ks
tyčinky Ľadové gaštany
120 g
100% tuk

Náplň:

100 g
mleté vlašské orechy
50 ml
rum
80 g
práškový cukor
1 lyžica
mlieko
1 bal.
vanilkový cukor
50 g
100% tuk
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Rozpustíme čokoládové tyčinky spolu s tuhým tukom vo vodnom kúpeli. Týmto spôsobom zmiešame čokoládu s tukom a necháme ich spolu rozpustiť, kým vytvoria hladkú a jednotnú zmes.
  2. Pripravíme si papierové košíčky a naplníme ich do polovice touto rozpustenou čokoládou. Necháme ich stuhnúť. Z tejto dávky mi vyšlo 35 košíčkov, ale výsledný počet košíčkov môže závisieť od veľkosti košíčkov a spôsobu ich plnenia.
  3. Počas tuhnutia čokolády v košíčkoch pripravíme náplň. Mleté orechy, rum, práškový cukor, vanilkový cukor, mlieko a stužený tuk dáme do vodného kúpeľa. Potom náplň odoberieme z vodného kúpeľa a necháme ju vychladnúť.
  4. Na stuhnutú čokoládu v košíčkoch aplikujeme lyžičkou orechovú náplň a potom vrchnú časť košíčkov zalejeme druhou polovicou rozpustenej čokolády.
  5. Potom, čo sme všetky vrstvy zostavili, necháme tieto čokoládové dezerty stuhnúť. Po stuhnutí ich skladujeme v chladničke, aby zostali pevné a dobre tvarovateľné. Tak budú pripravené na podávanie a konzumáciu, keď budeme pripravení si ich vychutnať.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár