NajRecept.sk Dezerty Múčniky Naj recept na šalamúnove rezy. Jednoduché nadýchané cesto s kakaom.
Naj recept na šalamúnove rezy. Jednoduché nadýchané cesto s kakaom.
Naj recept na šalamúnove rezy. Jednoduché nadýchané cesto s kakaom.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   2.2.2024

Naj recept na šalamúnove rezy. Jednoduché nadýchané cesto s kakaom.

Šalamúnove rezy predstavujú obľúbený typ kakaového koláča, ktorý je vynikajúcou voľbou k dopoludňajšej alebo popoludňajšej káve. Charakteristický je svojou extra šťavnatosťou a nadýchaným cestom, do ktorého je pridané kakao, čo koláču dodáva bohatú čokoládovú chuť. Príprava tohto dezertu je veľmi jednoduchá, čo z neho robí populárnu voľbu pre mnohých pekárov.

30 min
Čas prípravy
20 min
Čas varenia
Suroviny
250 g
maslo
1 a 1/2 hrnčeka (250 ml)
kryštálový cukor
50 ml
voda
3 lyžice
kakao
4 ks
vajce
1 a 1/2 hrnčeka
polohrubá múka
1 bal.
prášok do pečiva
Postup receptu
Vytlačiť
  1. V hrnci si rozpustíme maslo, pridáme kryštálový cukor, vodu a kakao. Dôležité je, aby zmes nevarila. Z tejto zmesi si odmeriame 200 ml, ktorú dáme bokom na neskoršie použitie.
  2. Do zmesi, ktorá nám zostala po odmeraní časti stranou, primiešame štyri celé vajcia. Potom vmiešame múku – v tomto prípade bola použitá bezlepková zmes určená pre svetlý chlieb, ktorú sme najskôr premiešali s práškom do pečiva.
  3. Vezmeme cesto s vajcami a múkou a rozotrieme ho na menší plech, ktorý sme predtým vymazali a posypali múkou. Pečieme v predhriatej rúre na 180 stupňov približne 20 minút, pričom pečenie priebežne kontrolujeme.
  4. Akonáhle je koláč ešte teplý, prelejeme ho 200 ml polevou, ktorú sme si vopred odložili nabok. Na záver posypeme vrch koláča mletými orechmi alebo kokosom podľa chuti.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár