NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Linecké pečivo Môj vyskúšaný vianočný recept na najlepšie linecké hviezdičky s bielym jogurtom.
Môj vyskúšaný vianočný recept na najlepšie linecké hviezdičky s bielym jogurtom.
Môj vyskúšaný vianočný recept na najlepšie linecké hviezdičky s bielym jogurtom.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Karambola Karambola    ·   25.11.2023

Môj vyskúšaný vianočný recept na najlepšie linecké hviezdičky s bielym jogurtom.

Tento recept kombinuje tradičné suroviny ako múka a cukor s neobvyklým prídavkom bieleho jogurtu, čo dodáva vianočnému pečivu jemnú a sviežu chuť. Príprava je jednoduchá, s cestom, ktoré sa ľahko vyváľa a vykrajuje do tvaru hviezdičiek. Po upečení sa hviezdičky spoja marmeládou a posypú cukrom, vytvárajúc tak klasický vzhľad. Ideálne pre tých, ktorí hľadajú niečo nové v tradičnom vianočnom pečení.

25 min
Čas prípravy
15 min
Čas varenia
Suroviny
500 g
hladká múka
250 g
hera
120 ml
biely jogurt
1 šálka
práškový cukor
2 bal.
vanilkový cukor
na lepenie
marmeláda
na posypanie
práškový cukor
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Na prípravu cesta najprv zmiešame heru s bielym jogurtom a vanilkovým cukrom, až vznikne nadýchaná pena. Potom postupne pridávame múku zmiešanú s práškovým cukrom, pričom každú dávku pridávame po lyžiciach a dôkladne miešame, aby sa suroviny rovnomerne spojili.
  2. Po spracovaní cesta ho rozvaľkáme na ľahko pomúčenom povrchu do plátu s hrúbkou približne 5 milimetrov. Potom pomocou formičky vykrajujeme hviezdičky a pokladáme ich na plech vyložený papierom na pečenie. Pečieme ich v predhriatej rúre na 150 stupňov. Dĺžka pečenia sa môže líšiť v závislosti od veľkosti a hrúbky hviezdičiek, obvykle trvá okolo 15 minút. Po upečení necháme hviezdičky vychladnúť na rovnom povrchu a potom ich zlepujeme marmeládou.
  3. Potom, čo hviezdičky vychladnú a zlepíme ich marmeládou, posypeme ich na tanieri práškovým cukrom pre dokonalý sladký finiš. Z množstva surovín uvedených v recepte by malo vzísť približne 60 kusov týchto lahodných hviezdičiek.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár