NajRecept.sk Šaláty Zeleninové šaláty Kapustový šalát s kyslou smotanou. Poznáte ho z reštaurácie, ale chutí ešte lepšie. Doprajte si po sviatkoch ľahkú prílohu.
Kapustový šalát s kyslou smotanou. Poznáte ho z reštaurácie, ale chutí ešte lepšie. Doprajte si po sviatkoch ľahkú prílohu.
Recept Kapustový šalát s kyslou smotanou. Poznáte ho z reštaurácie, ale chutí ešte lepšie. Doprajte si po sviatkoch ľahkú prílohu.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   4.1.2024

Kapustový šalát s kyslou smotanou. Poznáte ho z reštaurácie, ale chutí ešte lepšie. Doprajte si po sviatkoch ľahkú prílohu.

Chutí vám kapustový šalát s mrkvou, čo dávajú v reštauráciách na jedenie? Ak doma vaša verzia nebola taká dobrá, vyskúšajte tento recept, možno bude ešte lepší ako v reštaurácii.

20 min
Čas prípravy
Suroviny
1/2 ks
kapusta
2 ks
mrkva
1 ks
cibuľa
100 g
kyslá smotana
100 g
majonéza
1 lyžica
horčica
2 lyžičky
ocot
3 lyžičky
kryštálový cukor
podľa chuti
soľ, korenie
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Odoberte vonkajšie listy kapusty a spolu s ošúpanou mrkvou ich postrúhajte na hrubom strúhadle alebo ich narežte na tenké prúžky ostrým nožom. Potom pridajte cibuľu nakrájanú na tenké plátky v tvare polmesiaca.
  2. V inej miske si pripravíme zálievku. Zmiešajte majonézu s kyslou smotanou a pridajte horčicu, soľ, korenie a ocot. Nakoniec pridajte kryštálový cukor - pridávajte ho postupne, podľa toho, či máte radšej sladší alebo menej sladký šalát.
  3. Do pripraveného dresingu vmiešajte nakrájanú zeleninovú zmes a dôkladne premiešajte.
  4. Šalát bude najchutnejší, pokiaľ ho necháte odpočívať aspoň 2 hodiny, aby sa chute dokonale spojili.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár