Kakaové linecké pečivo

Recept Kakaové linecké pečivo
FOTKA OD VÁS
Vyskúšal/a si recept?
Nahraj fotku a pochváľ sa
PRIDAŤ FOTKU

Dva recepty na kakaové variácie na linecké plnené pečivo. Oba recepty sú veľmi podobné, len jeden je viac "kakaovejší" :)

FOTKA OD VÁS

SUROVINY

1. recept:

200 gmaslo
200 gpráškový cukor
50 gkakao
250 ghladká múka
štipkasoľ
1 ksvajce

2. recept:

200 gmaslo
110 gpráškový cukor
25 gkakao
280 ghladká múka
štipkasoľ
1 ksvajce

Ďalej budeme potrebovať:

na plneniemarmeláda

POSTUP PRÍPRAVY

TLAČULOŽIŤ
  1. Maslo nakrájame na malé kocky (môžete i nastrúhať), maslo aj vajcia dávam studené z chladničky.
  2. Všetky suroviny zmiešame rukami v miske. Potom cesto preložím na pomúčenú dosku, spracujem bochník a dám do chladničky poriadne schladiť. Po asi 1 hod. vytiahnem cesto a na pomúčenej doske ho opatrne rozvaľkáme na 3 - 4 mm. Potom vykrojíme formičkami rôzne tvary a ukladáme na plech vyložený papierom na pečenie. Na plech dávam vždy rovnaké tvary, aby sa mi piekli rovnomerne.
  3. Pečiem na 180° asi 8 - 10 minút podľa veľkosti. Nechám vychladnúť na rovnej ploche a zlepím hrubšou vrstvou marmelády. Do marmelády, ktorou plním pečivo, zvyknem pridať trochu rumu (nie veľa), pečivo skôr zmäkne a pekne vonia.
  4. Naplnené nechám do druhého dňa na rovnej podložke, až potom dám do krabíc a uložím na chladné miesto. Pečivo potrebuje 2 - 3 dni na zmäknutia.

* Poznámka: Pri pečení kakaového pečiva sa dosť ťažko odhaduje, či už je upečené. Ja používam taký malý trik - na každý plech s kakaovým pečivom dám aj jeden kúsok (rovnako veľký) obyčajného bledého pečiva. Podľa toho, ako sa pečie ten bledý kúsok, ľahšie odhadnete, či už je celý plech upečený.

Čím tmavšie kakao použijete, tým budete mať pečivo tmavšie. Keď chcem veľmi tmavé pečivo s výraznou chuťou kakaa, robím recept č. 1 (50g kakaa).

Pečivo na foto je podľa receptu č. 2 (25g kakaa) a je zlepované spolu s klasickým lineckým.

Zdroj: Recepty z mojej kuchyne

PODEĽTE SA O RECEPT S OSTATNÝMI
INŠPIRÁCIA NA KAŽDÝ DEŇ
KOMENTÁRE K RECEPTU
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť