NajRecept.sk Dezerty Koláče Jablkový koláč Hrnčekový recept na jablkový krémový koláč, ktorý si zamilujete.
Hrnčekový recept na jablkový krémový koláč, ktorý si zamilujete.
Hrnčekový recept na jablkový krémový koláč, ktorý si zamilujete.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Karambola Karambola    ·   24.11.2023

Hrnčekový recept na jablkový krémový koláč, ktorý si zamilujete.

Recept, ktorý kombinuje pohodlie a jednoduchosť prípravy s úžasnou chuťou. Ide o hrnčekový recept, čo znamená, že na meranie ingrediencií potrebujete iba bežný kuchynský hrnček, čo eliminuje potrebu váhy. Tento koláč vyniká bohatou jablkovou a krémovou vrstvou, ktorá je krásne zakomponovaná do mriežkového cesta. Jeho príprava je rýchla a jednoduchá, čo z neho robí ideálnu voľbu pre nečakané návštevy alebo keď máte chuť na niečo sladké bez zbytočného komplikovania. Elegantný vzhľad a lákavá chuť tohto koláča z neho robí skvelú voľbu na rôzne príležitosti.

15 min
Čas prípravy
30 min
Čas varenia
Suroviny

Cesto:

2 ks
vajce
1/2 hrnčeka (1 hrnček '= 200 ml)
kryštálový cukor
1 hrnček
mlieko
1 bal.
vanilkový cukor
1 lyžička
prášok do pečiva
2 hrnčeky
hladká múka
podľa potreby
jablko

Krem:

1 ks
vajce
1 lyžica
zemiakový škrob
1 hrnček
mlieko
2 lyžice
kryštálový cukor
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Najprv začneme prípravou krému. Vajcia, lyžicu škrobu a dve lyžice cukru zmiešame v mlieku. Túto zmes varíme, kým nezíska konzistenciu hustého pudingu. Potom ju odstavíme z platne a necháme ju vychladnúť.
  2. Najskôr vyšľaháme vajíčka spoločne s cukrom a vanilkovým extraktom. Potom do zmesi postupne prilievame mlieko. Nakoniec pridáme múku premiešanú s práškom do pečiva a všetko dôkladne zmiešame dohladka.
  3. Začneme prípravou formy, ktorú starostlivo potrieme maslom. Do tejto pripravenej formy naukladáme nakrájané jablká. Potom rovnomerne prelejeme jablká už pripraveným cestom.
  4. Následne použijeme cukrárske vrecko, aby sme z krému na povrchu koláča vytvorili mriežkový vzor. Po tejto úprave koláč umiestnime do rúry a pečieme približne 30 minút pri teplote 180 stupňov.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár