NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Orechové pečivo Dvojfarebné sadlové rožky s orieškovým a kakaovým nádychom
Dvojfarebné sadlové rožky s orieškovým a kakaovým nádychom
Recept Dvojfarebné sadlové rožky s orieškovým a kakaovým nádychom
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Petra H Petra H    ·   7.11.2023

Dvojfarebné sadlové rožky s orieškovým a kakaovým nádychom

Ide o jednoduchý a zároveň veľmi zaujímavý recept na starodávne sadlové rožky. Osobne som tento recept trochu vylepšila a od minulého roku pečiem dvojfarebné varianty. Majú jemnú orieškovú a kakaovú chuť, čo je veľmi lahodné. Síce nevydržia dlho, pretože sa zjedia ako prvé, ale to nevadí. Dokonca si ich občas doprajem aj pri pečení, nemôžem im odolať.

20 min
Čas prípravy
10 min
Čas varenia
Suroviny
400 g
hladká múka
100 g
mleté orechy
250 g
práškový cukor
1 vrecko
vanilkový cukor
250 g
tuk
2 lyžice
kakao
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Hladkú múku preosejeme do misy a pridáme mleté oriešky, práškový cukor a vanilkový cukor. Potom nakrájame masť a spracujeme ho s ostatnými ingredienciami do guličky cesta. Túto guľôčku cesta rozdelíme na dve časti. Do jednej časti pridáme kakao a znova cesto prepracujeme.
  2. Takto pripravené cestá nakrájame na rovnaké kúsky a z každého kúska sformujeme guľôčku.
  3. Ak máte problémy s pracovaním s cestom kvôli príliš makkému tuku a lepivosti, odporúčam ho na chvíľu dať do chladničky a potom pokračovať vo vytváraní guličiek.
  4. Pripravíme si formičky, ale nemažeme ich. Guličky umiestnime do formičky tak, aby sme vytvorili polovicu bieleho cesta a polovicu kakaového cesta. Potom ich zarovnáme a umiestnime na plech.
  5. Rožky pečieme pri teplote 180 stupňov asi 10 minút.
  6. Po upečení vyberieme rožky z rúry a necháme ich chvíľu vychladnúť. Potom, keď sú ešte teplé, vyberieme ich z formičiek tým, že ťukneme formičkou o pracovnú dosku a rožok vypadne.

Zdroj: mamincinyrecepty

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár