NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Čokoládové vianočné rožky plnené krémom sú hitom. Zmiznú skôr, než stihnú vychladnúť.
Čokoládové vianočné rožky plnené krémom sú hitom. Zmiznú skôr, než stihnú vychladnúť.
Recept Čokoládové vianočné rožky plnené krémom sú hitom. Zmiznú skôr, než stihnú vychladnúť.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Petra H Petra H    ·   7.11.2023

Čokoládové vianočné rožky plnené krémom sú hitom. Zmiznú skôr, než stihnú vychladnúť.

Tento rok som sa prvýkrát pustila do prípravy týchto čokoládových rožkov a musím povedať, že boli naozaj výborné. Môj manžel ich veľmi chválil a dokonca ich kradol ešte teplé priamo z plechu bez toho, aby čakal, až sa úplne ochladia. Raz si vzal jeden rožok, natrel ho krémom a rýchlo zmizol. :D Poleva na týchto rožkoch je podobná tej na perníky. Osobne som si vyskúšala pridať aj horúcu vodu a citrónovú šťavu, čo sa osvedčilo. Avšak každý, kto má svoj osvedčený recept, by mal pokojne verný recept použiť a vytvoriť svoje vlastné čokoládové lahôdky.

25 min
Čas prípravy
10 min
Čas varenia
Suroviny

Cesto:

200 g
hladká múka
100 g
práškový cukor
100 g
čokoláda na varenie
160 g
maslo
2 ks
žĺtok
2 lyžice
kakao

Krem:

120 g
maslo
1 lyžica
rum
1 lyžica
kakaový prášok
30 g
práškový cukor
125 ml
mlieko
1 lyžica
solamyl
1 lyžica
hladká múka

Poleva:

1 lyžica
bielok
podľa potreby
práškový cukor
1 lyžička
citrónová šťava
1 lyžička
horúcej vody
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Suroviny na cesto spracujeme do guličky, z ktorej potom odoberáme menšie kúsky a vtláčame ich do formičiek na rožky. Osobne nepoužívam olej na potieranie formičiek, pretože cesto obsahuje maslo a obvykle sa neprilepí. Samozrejme však vyberáme rožky z formičiek, keď sú ešte teplé.
  2. Položíme formičky na plech a vložíme ich do rúry, ktorú sme vopred predhriali. Pečieme pri teplote 160 stupňov asi 10 minút.
  3. Mlieko a solamyl vymiešame tak, aby sa nevytvárali hrudky, a uvaríme hustú kašu. Túto kašu potom necháme vychladnúť.
  4. Maslo s cukrom vyšľaháme pomocou mixéra, kým nedosiahneme penu. Postupne pridávame vychladnutú kašu a mixujeme, kým nezískame hladký krém. Potom pridáme rum a kakao a dôkladne premiešame.
  5. Prenesieme krém do cukrárskeho vrecka a nastriekame ho na jednu z rovných častí rožkov. Potom prikryjeme druhým rožkom a kraje zľahka pomočíme do polevy.
  6. Z bielka, citrónovej šťavy, horúcej vody a preosiateho práškového cukru vyšľaháme polevu. Odporúčam pridávať cukor postupne, aby ste nemali polevu príliš hustú. Pokiaľ sa vám však poleva príliš zahustí, môžete pridať po kvapkách citrónovú šťavu, aby ste dosiahli požadovanú konzistenciu.

Zdroj: mamincinyrecepty

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár