NajRecept.sk Sviatočné pečenie Narodeniny Jednohubky Chlebová slaná párty "torta". Vyskúšajte na novoročnú párty a zabodujte s týmto receptom.
Chlebová slaná párty "torta". Vyskúšajte na novoročnú párty a zabodujte s týmto receptom.
Chlebová slaná párty "torta". Vyskúšajte na novoročnú párty a zabodujte s týmto receptom.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   28.12.2023

Chlebová slaná párty "torta". Vyskúšajte na novoročnú párty a zabodujte s týmto receptom.

Tento recept popisuje prípravu chutného a kreatívneho plneného chleba, ktorý sa vyznačuje jedinečnou kombináciou ingrediencií a jednoduchosťou prípravy. Začína sa odstránením vrchu chleba a vydlabaním stredu, čo vytvára priestor pre bohatú náplň. Náplň sa skladá z vrstiev salámy, taveného syra, nakrájanej cibule, chilli, slaniny alebo údené šunky, paradajok a tvrdého syra, pričom každá vrstva je ochutená horčicou a kečupom. Po naplnení je chlieb uzavretý odrezanou časťou a starostlivo zabalený do alobalu. Na dosiahnutie chrumkavého povrchu a dokonale rozpusteného syra je možné chlieb upiecť v rúre. Nakoniec sa rozkrája na trojuholníkové porcie, podobne ako torta a je pripravený na servírovanie. Tento recept je ideálny na pohostinné príležitosti alebo ako netradičný a chutný prvok pikniku či večerného stretnutia.

20 min
Čas prípravy
Suroviny
okrúhly chlieb
saláma
syr v črievku
cibuľa
horčica
chilli paprička
saláma alebo šunka
paradajka
syr
kečup
čínska kapusta
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Prichystáme všetky potrebné ingrediencie na prípravu náplne do chleba.
  2. Odkrojíme hornú časť chleba, vyberieme jeho stred rúkami a necháme ho bokom.
  3. Na dno vydlabaného chleba umiestnime salámové kolieska, potrieme ich taveným syrom, pridáme vrstvu nakrájanej cibule, položíme polovicu odstráneného chlebového stredu, potrieme ho horčicou, pridáme na malé kúsky nakrájanú chilli papričku, pláty chilli papričky. Potom opäť vrstvíme chlebové kúsky, horčicu, nakrájané paradajky, tvrdý syr, slaninu alebo údenú šunku, potrieme kečupom, pridáme čínsku kapustu a šunku. Celé to zalejeme taveným syrom, kečupom a horčicou.
  4. Poklopíme to odrezaným vrškom chleba a potom celý chlieb zabalíme do alobalu. Starostlivo zabalíme a stlačíme.
  5. Na dosiahnutie chrumkavejšej textúry a rozpustenia syra, môžete chlebíček vložiť do rúry na pečenie. Pečieme ho pri 150 stupňoch približne 30 minút. Aj bez pečenia je však tento chlebíček vynikajúci.
  6. Rozkrojíme ho na trojuholníkové kúsky podobne ako tortu a naservírujeme.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár