NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Orechové pečivo Ako upiecť orieškové mušličky so žĺtkovým krémom
Ako upiecť orieškové mušličky so žĺtkovým krémom
Recept Ako upiecť orieškové mušličky so žĺtkovým krémom
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Karambola Karambola    ·   27.11.2023

Ako upiecť orieškové mušličky so žĺtkovým krémom

Orieškové mušličky so žĺtkovým krémom je tradičný slovenský dezert, ktorý kombinuje jemnú, orechovú chuť s bohatým žĺtkovým krémom. Tieto drobné, mušličkové pečivo je pripravované z cesta s výraznou chuťou orieškov, čo im dodáva nezabudnuteľnú chuť a arómu. Po upečení sú naplnené krémovou žĺtkovou náplňou, ktorá je zamatovo jemná a bohato sladká. Tento dezert je ideálny na slávnostné príležitosti alebo ako lahodný doplnok ku káve či čaju.

30 min
Čas prípravy
20 min
Čas varenia
Suroviny

Cesto:

180 g
maslo
100 g
práškový cukor
100 g
mleté vlašské orechy
1 lyžica
kakao
220 g
hladká múka

Žĺtkový krém:

2 ks
žĺtok
3 bal.
vanilkový cukor
4 lyžice
kryštálový cukor
3 lyžice
hladká múka
125 ml
mlieko
80 g
maslo
3 lyžice
likér

Ďalej budeme potrebovať:

na obalenie
kokos
ozdoby Dr. Oetker
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Vymiešame maslo s práškovým cukrom do nadýchanej peny, potom vmiešame kakao a oriešky, a nakoniec postupne prisypeme hladkú múku.
  2. Najprv si prichystáme formičky, ktoré zľahka potrieme olejom. Potom do nich nanesieme cesto a umiestnime na plech na pečenie. Pečieme v rúre vyhriatej na 180 stupňov približne 20 minút. Z tejto dávky je možné pripraviť 80 kusov, čo zodpovedá 40 mušličkám alebo orieškom.
  3. Nad parou vyšľaháme žĺtky s vanilkovým a kryštálovým cukrom a múkou. Postupne do zmesi prilievame mlieko a potom ju odstavíme z vodného kúpeľa. Zmes prenesieme na mierny oheň a varíme, kým nezhustne. Akonáhle získame hustý puding, odstavíme a necháme vychladnúť. Po vychladnutí vmiešame maslo a likér a celú zmes vyšľaháme mixérom do hladkého krému.
  4. Okraje každej mušličky (alebo orieška) najprv ponoríme do čokolády, aby kokos na nich lepšie držal, a potom ich obalíme v kokose.
  5. Krém naplníme do cukrárskeho vrecka a nastriekame na jednu polovicu mušličky (alebo orieška). Potom umiestnime perličku (napríklad ozdobu od Dr. Oetker) a prikryjeme druhou polovicou..

 

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár