NajRecept.sk Sviatočné pečenie Narodeniny Jednohubky Ako pripraviť obľúbené veterníky na slano. Nový recept, ktorý bude hitom osláv.
Ako pripraviť obľúbené veterníky na slano. Nový recept, ktorý bude hitom osláv.
Ako pripraviť obľúbené veterníky na slano. Nový recept, ktorý bude hitom osláv.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Karambola Karambola    ·   30.12.2023

Ako pripraviť obľúbené veterníky na slano. Nový recept, ktorý bude hitom osláv.

Silvester sa nezaobíde bez chlebíkov alebo jednohubiek. Tento rok som stavila na novinku a to na syrové odpaľované cesto. Naplnila som ich krémovou syrovou náplňou z masla a krémovej syrovej nátierky. Samozrejme na náplň môžete použiť čokoľvek, čo máte radi. Autor: Karambola

45 min
Čas prípravy
20 min
Čas varenia
Suroviny

Cesto:

110 g
voda
45 g
maslo
trochu
soľ
70 g
hladká múka
3 ks
vajce
70 g
syr
trochu
čierne korenie

Náplň:

100 g
maslo
štipka
soľ
250 g
pomazánkove maslo
100 g
tvrdý syr
trochu
pažítka
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Vodu, maslo a trochu soli dáme variť na oheň. Keď vrie, pridáme múku a miešame dovtedy, kým nevznikne tuhá hmota, ktorá sa začne odliepať od stien hrnca. Takto hmotu prevaľujeme asi 2 minúty po hrnci, aby sa cesto odpaľovalo. 
  2. Potom cesto preložíme do misky, kde mixérom začneme mixovať, aby hmota trochu vychladla. Do mierne vychladnutej hmoty začneme zašľahávať jedno vajíčko po druhom a za každým dôkladne vymiešame. 
  3. Potom hmotu odstavíme a pridáme nastrúhaný tvrdý syr, ktorý už len ručne primiešame do cesta. Môžete pridať aj trochu čierneho korenia.
  4. Preložíme cesto do cukrárskeho sáčku so zdobiacom špičkou a na papierom vyložený plech striekame malé kolieska, ktoré dáme piecť do vopred vyhriatej rúry. Pečieme pri teplote 180 stupňov asi 15-20 minút - sledujeme.
  5. Potom ich naplníme náplňou - maslo vymiešame so štipkou soli do peny, pridáme nátierkové maslo. Už len ručne primiešame tvrdý nastrúhaný syr a nadrobno nakrájanú pažítku.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár