NajRecept.sk Cestá Lístkové cesto Ako pripraviť dokonalé a rychlé domáce lístkové cesto
Ako pripraviť dokonalé a rychlé domáce lístkové cesto
Recept Ako pripraviť dokonalé a rychlé domáce lístkové cesto
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Petra H Petra H    ·   20.1.2024

Ako pripraviť dokonalé a rychlé domáce lístkové cesto

Venujte časť svojho voľna na prípravu chutného domáceho lístkového cesta. S týmto cestom môžete vytvoriť množstvo skvelých sladkých pochúťok. Naučte sa, ako pripraviť perfektné domáce lístkové cesto.

95 min
Čas prípravy
Suroviny

Budeme potřebovat:

500 g
hladká mouka
500 g
studené máslo
1 lžička
sůl
220 - 250 ml
ledová voda (záleží na kvalitě mouky)
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Na pracovnej ploche zmiešame múku so štipkou soli. Potom do nej vmiešame maslo nakrájané na malé kocky.
  2. Pomaly prilievame vodu a z týchto surovín spracujeme hladké cesto. Hotové cesto potom zabalíme do potravinárskej fólie a necháme ho odpočívať v chladničke po dobu 20 minút, alebo môžeme použiť mrazničku a skrátiť dobu odpočinku na 10 minút.
  3. Na pracovnú plochu posypanú múkou rozvaľkáme cesto na obdĺžnik o veľkosti zhruba 40 x 20 cm a potom ho z oboch strán (zhora a zdola) prehneme smerom k stredu.
  4. Cesto otočíme o 90 stupňov a opäť ho rozvaľkáme na obdĺžnik o veľkosti 40 x 20 cm. Následne cesto zabalíme do fólie a uložíme ho do chladničky na 20 minút, prípadne do mrazničky na dobu 10 minút, aby dobre stuhlo.
  5. Tento krok, ktorý zahŕňa rozvaľkanie cesta, jeho zloženie, uloženie do chladničky, otočenie o 90 stupňov, následné rozvaľkanie a opätovné zloženie a uloženie do chladničky, ešte dvakrát zopakujeme.
  6. Cesto by malo byť po spracovaní hladké a pružné. Môžeme ho použiť ihneď alebo ho uložiť do chladničky a použiť ho počas nasledujúcich troch dní. Prípadne je možné cesto uložiť do mrazničky na neskoršie použitie.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár