NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo 18 najnovších a najlepších receptov na vianočné pečivo s príchuťou rumu.
18 najnovších a najlepších receptov na vianočné pečivo s príchuťou rumu.
18 najnovších a najlepších receptov na vianočné pečivo s príchuťou rumu.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   3.12.2023

18 najnovších a najlepších receptov na vianočné pečivo s príchuťou rumu.

Zbierka s 18 receptami na vianočné pečivo s príchuťou rumu predstavuje rozmanitú zbierku sladkých pochúťok ideálnych pre sviatočnú sezónu. Každý recept kombinuje tradičné vianočné ingrediencie s jedinečným nádychom rumu, čo pridáva bohatú a aromatickú vrstvu chuti. Recepty zahŕňajú rôzne typy cukroviniek, od klasických lineckých koláčikov, cez rumové guličky, až po sofistikované tortičky a sušienky. Návody sú podrobné a ľahko pochopiteľné, čo uľahčuje prípravu týchto sladkostí aj pre menej skúsených pekárov.

1. Vianočný recept na neodolateľné kolieska DEŇ a NOC s nadýchaným čokoládovým krémom.

Toto vianočné pečivo "DEN a NOC" predstavuje dokonalú harmóniu dvoch protikladov - svetlého a tmavého cesta, ktoré spolu tvoria lákavý vizuálny kontrast. Pridaním bohatého čokoládového krému sa tento kontrast premení na nezabudnuteľný chuťový zážitok. Každé sústo je plné lahodnej sladkosti a intenzívnej čokoládovej chuti, ktorá rozplýva na jazyku. Ideálne pre tých, ktorí hľadajú niečo nové a vzrušujúce na svoj vianočný stôl, tento recept je skvelou voľbou pre všetkých milovníkov sladkého. Vyskúšajte tento jedinečný recept a prineste kúsok originálnej vianočnej mágie do vášho domova!

Recept nájdete TU

Vianočný recept na neodolateľné kolieska DEŇ a NOC s nadýchaným čokoládovým krémom.

2. Recept na nepečený vianočný hit. Domáci kokosový kmeň v trojfarebnom kabáte.

Dezert, ktorý kombinuje bohatú kokosovú arómu s jemnou sladkosťou. Tento dezert sa vyznačuje svojim charakteristickým trojfarebným vzhľadom, vďaka čomu je atraktívnym a dekoratívnym doplnkom sviatočného stola. Jeho jednoduchosť a flexibilita pri príprave, spolu s možnosťou prispôsobenia podľa osobných preferencií, robia z neho obľúbenú voľbu pre rôzne príležitosti, najmä počas vianočného obdobia.

Recept nájdete TU

Recept na nepečený vianočný hit. Domáci kokosový kmeň v trojfarebnom kabáte.

3. Jednoduchý recept na nepečené osie hniezda s bohatým žĺtkovým krémom. Spríjemnite si Vianoce týmto neodolateľným dezertom.

Recept na osie hniezda so žĺtkovým krémom je tradičné vianočné pečivo, ktoré je obľúbené pre svoju jednoduchosť a delikátnu chuť. Táto sladkosť sa skladá z mäkkého cesta vytvarovaného do podoby osích hniezd, ktoré sú potom plnené bohatým žĺtkovým krémom. Tento dezert je ideálny pre tých, ktorí hľadajú niečo špeciálne na vianočný stôl, ale zároveň preferujú recepty, ktoré nevyžadujú zložitú prípravu. Jeho príprava je zábavná a vhodná aj pre začínajúcich pekárov.

Recept nájdete TU

Jednoduchý recept na nepečené osie hniezda s bohatým žĺtkovým krémom. Spríjemnite si Vianoce týmto neodolateľným dezertom.

4. Fantastické punčové rožky s čokoládovou polevou, sú naším tajným favoritom na vianočnom stole.

Náš najväčší vianočný hit: Punčové rožky s čokoládovou polevou. Okrem tradičných punčových rezov, ktoré pečiem vo veľkom, sú tieto rožky naším tajným favoritom. Ich kombinácia punčovej arómy a čokolády vytvára lahodný a výnimočný dezert. Najskôr ich namáčam do čokoládovej polevy a potom dozdobím horkou čokoládou, čo dodáva celému vzhľadu niečo extra.

Recept nájdete TU

Recept Fantastické punčové rožky s čokoládovou polevou, sú naším tajným favoritom na vianočnom stole.

5. Najlepší recept na vianočné ischelské tortičky. Obľúbené pečivo podľa našich babičiek.

Tradičné recepty sú vždy aktuálne. Dlho som ich neskúšala, ale tento rok som sa rozhodla to zmeniť. Síce to s nimi nie je úplne jednoduché, ale stojí to za to. Najmä pre tých, ktorí majú radi orechy. Samotné cesto síce nie je orechové, ale náplň áno a to čo je na tom najlepšie, je kombinácia čokolády s celými orechmi na vrchu. Toto spojenie nielen poteší oko, ale aj chuťové bunky. Hoci pôvodný recept mal inú náplň, vrátila som sa k svojmu klasickému receptu – oriešky a marhuľová marmeláda.

Recept nájdete TU

Najlepší recept na vianočné ischelské tortičky. Obľúbené pečivo podľa našich babičiek.

6. Čokoládové vianočné rožky plnené krémom sú hitom. Zmiznú skôr, než stihnú vychladnúť.

Tento rok som sa prvýkrát pustila do prípravy týchto čokoládových rožkov a musím povedať, že boli naozaj výborné. Môj manžel ich veľmi chválil a dokonca ich kradol ešte teplé priamo z plechu bez toho, aby čakal, až sa úplne ochladia. Raz si vzal jeden rožok, natrel ho krémom a rýchlo zmizol. :D Poleva na týchto rožkoch je podobná tej na perníky. Osobne som si vyskúšala pridať aj horúcu vodu a citrónovú šťavu, čo sa osvedčilo. Avšak každý, kto má svoj osvedčený recept, by mal pokojne verný recept použiť a vytvoriť svoje vlastné čokoládové lahôdky.

Recept nájdete TU

Recept Čokoládové vianočné rožky plnené krémom sú hitom. Zmiznú skôr, než stihnú vychladnúť.

7. Najlepší recept na vianočné košíčky z Ľadových gaštanov

Tento recept vám predstaví jedinečný spôsob, ako vytvoriť lahodné nepečené čokoládové košíčky s použitím obľúbených tyčiniek Ľadové gaštany. Postup je prekvapivo jednoduchý a výsledok ohromne chutný.

Recept nájdete TU

Najlepší recept na vianočné košíčky z Ľadových gaštanov

8. Môj overený vianočný recept na výborné košíčky Izidor

Výnimočné nielen ako sviatočné pečivo, ale aj ako nedeľná pochúťka. Tento recept používam už dlho, ale nikdy som neexperimentovala s malými formičkami. Vyzerajú krásne a sú taktiež praktické pre rýchlu chuťovku.

Recept nájdete TU

Môj overený vianočný recept na výborné košíčky Izidor

9. Orechové vianočné pečivo, ktoré krásne chrumká a je naplnené bohatým čokoládovým krémom.

Tento recept pochádza z roku 1973, a ak sa nevyrábal skôr, svedčí to o tom, že už vtedy sa vedelo, že jednoduché a dobré pečenie je cesta k vynikajúcej chuti.

Recept nájdete TU

Recept Orechové vianočné pečivo, ktoré krásne chrumká a je naplnené bohatým čokoládovým krémom.

10. Poznáte tento vianočný recept s názvom opitý čerti? Vyskúšajte tradičné kokosové kocky, ktoré nesmú na Vianoce chýbať.

Ak chceš čerta, tak jedine opitého! Máte doma rum? Tak ho rýchlo vmiešajte do skvelého receptu!

Recept nájdete TU

Poznáte tento vianočný recept s názvom opitý čerti? Vyskúšajte tradičné kokosové kocky, ktoré nesmú na Vianoce chýbať.

11. Najlepší recept na domáce vianočné margotky

Vianočné kolieska plnené margot náplňou. Vynikajúce vianočné pečivo, ktoré si zamilujete. Margot je veľmi obľúbená sladká dobrota a v tomto vianočnom pokušení je top. Autor: Karambola

Recept nájdete TU

Najlepší recept na domáce vianočné margotky

12. Čertove makové oči - makové pečivo s višňovým džemom

Makové oči sú jasná voľba pri vianočnom pečení. Mak v kombinácii s višňovým džemom je dokonalosť. Ak máte radi makové dezerty, odporúčam. Autor: Mineralka

Recept nájdete TU

Recept Čertove makové oči - makové pečivo s višňovým džemom

13. Obľúbené medové kokosové ježe

Fantastický dezert, ktorý má určite svojich obľúbencov. Vynikajúca poleva, ktorá dodá koláčiku šťavnatosť, obalené v kokose a vnútro dokonalo jemné. Tento dezert má najradšej moja dcéra. Vianoce bez kokosových ježkov niesú u nás Vianoce :) Autor: Jaja

Recept nájdete TU

Recept Obľúbené medové kokosové ježe

14. Mini opitý izidor v tvare košíčku

Fantastické opité košíčky s orechovou náplňou a kakaovým krémom. Dokonalosť na Vianoce. U nás doma tento dezert nesmie chýbať. Aká je váš obľúbený zákusok alebo drobné pečivo na Vianoce? Autor: Blažka

Recept nájdete TU

Recept Mini opitý izidor v tvare košíčku

15. Fantastické košíčky z Ľadových gaštanov na vianočný stôl

Nepečené čokoládové košíčky z tyčiniek Ľadové gaštany. Do košíčkov nalejete čokoládu, pridáte potom orieškovú náplň a znova zalejete čokoládou. Nebíčko v papuľke. Autor: Jaja

Recept nájdete TU

Recept Fantastické košíčky z Ľadových gaštanov na vianočný stôl

16. Kysnuté vianočné bochníky

Jednoduché a chutné vianočné bochníčky, ktoré si zamilujete. Odporúčam vyskúšať.

Recept nájdete TU

Recept Kysnuté vianočné bochníky

17. Prudko návykové - perníkové gule

Po Vianociach som piekla druhú várku perníkov a pár kúskov zostalo. Spotrebovala som ich do týchto guľôčok. Boli fantastické. Chuťovo mi pripomínali medové rezy Marlenka. Autor: Triniti

Recept nájdete TU

Recept Prudko návykové - perníkové gule

18. Kokosové vanilkové rožky. Sú také fantastické a ľahké, že ich budete pripravovať aj v lete.

Vanilkové rožteky patria do základnej výbavy sladkého vianočného pečiva. Ja zvyknem tieto rožteky pripravovať aj počas leta, aj keď viem, že takéto pečivo sa pripravuje len na Vianoce. Autor: Mineralka

Recept nájdete TU

Recept Kokosové vanilkové rožky. Sú také fantastické a ľahké, že ich budete pripravovať aj v lete.

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár